"Sarıyer'de Özel Eğitim Almayan Üstün Zekalı Çocuk Kalmayacak" - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

"Sarıyer'de Özel Eğitim Almayan Üstün Zekalı Çocuk Kalmayacak"

Boğaziçi İlim ve Kültür Vakfı Proje Koordinatörü Abdullah Ensen, İstanbul Kalkınma Ajansı desteğinde yürüttükleri proje ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Ensen, "Proje kapsamında Sarıyer ilçesinde özel eğitim alamayan üstün zekalı çocuk kalmayacak" dedi.

ENSEN'İN AÇIKLAMALARI ŞÖYLE:

"Toplum ve eğitim hayatında pek çok problemle karşı karşıya kalan, okul ortamında ve aile yaşantısında anlaşılamayan "özel eğitim" ihtiyacı olmasına rağmen dikkat eksikliği var, ilgisiz, asosyal gibi ifadelerle yaftalanan, geleceğimizin teminatı üstün zekalı çocuklarımız...

Bu çocuklarımızın özel eğitim ihtiyaçlarını karşılamalı, zihni aç olan bu çocukların zihnini doyurmak gerekiyor.
Zihnini doyuramadığımız zaman çalışmalara odaklanamıyor, ilgi gösteremiyorlar. Sebebi yapılan çalışmaların zihinlerine hitap etmemesi.

Bu durumu göz önünde bulundurarak yıllardır Boğazhisar Eğitim Kurumları'nda öğrencilerin zihinsel açlıklarını doyuracak çalışmalar yapıyoruz.

Zihinsel doygunluk, akran zenginliği ve farkındalık düzeyi yüksek ebeveyn ve öğretmen profili" bu öğrencilerin eğitim öğretim hayatlarındaki tüm eksikler. Bu eksiklikleri bir bütün halinde tamamlayarak ancak üstün zekalı öğrenciye kaliteli eğitim verebilmiş oluyorsunuz. Boğazhisar Eğitim Kurumları'nda ve İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ile yürüttüğümüz projede bunu sağladık.

"4-4'lük Destek Eğitim Odası" projesi kapsamında öğrenci-öğretmen-ebeveyn süreçlerinin tamamına yönelik çalışmalar yapıldı.

"Üstün zeka, üstün zekalı çocukların eğitim ihtiyaçları, üstün zekalı çocukların aile yaşantılarında ve aile içi etkinliklerde dikkat edilmesi gereken noktalar, üstün zekalı çocukların sınıf içerisinde ve sınıf içi etkinliklerinde önemli noktalar, üstün zekalı çocukla yaşamak" konularında ebeveyn ve öğretmen seminer ve eğitim programları düzenleyerek farkındalıklarına katkı sağladık."

Yaptıkları çalışmaların öğrencilerin zihinsel açlıklarını doyurduğunu ifade eden Ensen "Proje kapsamında Sarıyer ilçesinde özel eğitim alamayan üstün zekalı çocuk kalmayacak" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin