Özel Çocukların Çok Özel Sergisi - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Özel Çocukların Çok Özel Sergisi

Edirne Şehit Öğretmen Adnan Tunca Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi öğrencileri el sanatları ve seramik derslerinde yıl boyunca harikalar yarattığı çalışmaları Eratsa AVM'de düzenlenen sergiye taşıdı. “Tek kelimeyle mükemmel” dedirten serginin açılışını Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt yaptı. Okul ve eğitimden önce toplumsal bilincin artmasının önemine vurgu yaptı ve Toplumsal bilinç geliştikçe eğitim şartları da çok iyi düzeye gelecek, ulaşamadığımız öğrenci de kalmayacaktır” dedi. 

Haber: Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlamaları kapsamında Edirne Şehit Öğretmen Adnan Tunca Özel Eğitim ve İş Uygulama Merkezi'nde eğitim gören 93 çocuk marifetlerini Eratsa AVM'de halkla paylaştı. El Sanatları Öğretmeni Bensu Tezcanlı ve Seramik Öğretmeni Çiler Alkan eşliğinde yıl boyunca öğrenciler emek verip hazırladıkları birbirinden güzel çalışmalarını sergilemenin sevincini yaşıyor. Pazar akşamına kadar açık kalacak olan serginin açılışını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt daima özel çocukların ailelerinin de yanında olduklarını unutmamalarını istedi ve şöyle dedi:

“UNUTMAYIN YANINIZDAYIZ”

“Biz engellilerimizin sosyal faaliyetlerini sergilemesi açısında önemli buluyoruz. Ama bizim için her gün bu çocuklarımızla yaşayan anne babaları, bizler toplum olarak her günü çocuklarımızın günü olarak kabul ediyoruz. Sadece 3 Aralık'ta yıl boyunca yaptıkları faaliyetleri sosyal faaliyetlerini sergiliyorlar. Çocuklarımızın kendileri ve aileleri ile onlara eğitim veren öğretmenlerimiz çok özel. Çocuklarımızın dünyaları çok farklı ve onların dünyalarına inmek, onlarla beraber olmak, onları şu anda yaşadığımız dünyaya uyumlu hale getirmek, sosyal davranışlarını geliştirmek ve onların duyarlılığını artırmak amacıyla öğretmen ve idareci arkadaşlarımız çok büyük gayret serf etmekte. Bizim toplumumuzda çok sayıda engelli çocuğumuz var. Bu engelli çocuklarımızın eğitim öğretimin içine girmesi içinde müthiş bir şekilde mücadele ediyor gayret gösteriyoruz. Tüm özel öğrencilerimizin ve ailelerinin gününü kutluyor her zaman onlarla birlikte olduğumuzu unutmamalarını istiyorum. Basın elimiz, gözümüz, kulağımız.

“ÖNCELİKLE TOPLUMSAL BİLİNCİMİZ GELİŞMELİ”

Bu çocuklarımıza ne kadar okul açarsak açalım, ne kadar eğitim verirsek verelim toplumsal anlamda bilinç sahibi olmadığımız müddetçe bizim ulaşamadığımız öğrenci sayı da ister istemez artacaktır. Öncelikle toplumsal bilincimizin bu konuda gelişmesi gerekiyor. Toplumsal bilinç geliştikçe eğitim şartları da çok iyi düzeye gelecek, ulaşamadığımız öğrenci de kalmayacaktır. Bu yönüyle de Türkiye genelinde Edirne'nin yeri çok özel daha da artırılması muhakkak gerekiyor. Her iyi şeyin daha iyisi vardır biz daha iyiye adım atmak için çaba sarf ediyoruz.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin