Lösemi Hastası Elif Cemre'ye Yardım Yağdı - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Lösemi Hastası Elif Cemre'ye Yardım Yağdı
Aydın’da 5 yaşında yaşama tutunmaya çalışan lösemi hastası kızları Elif Cemre’nin yaşam mücadelesinde kendilerine uzanacak yardım elini bekleyen Çelik ailesine yardım yağdı.

Efeler ilçesine bağlı Kardeşköy Mahallesi’nde oturan evli iki çocuk sahibi Çelik çiftinin, 5 yaşındaki küçük kızları Elif Cemre Çelik’e lösemi teşhisi konulması ile dünyaları başlarına yıkıldı. Bir fabrikada asgari ücretli çalışarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan yüzde 43 engelli vatandaş Nihat Çelik, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören kan kanseri kızının tedavi dışındaki masraflarını karşılayamadığı için psikolojik çöküntü yaşadığını söyledi. Dayanacak gücü kalmadığını belirterek yetkililerden ve hayırsever vatandaşlardan uzanacak yardım elini bekleyen Çelik ailesine, Aydın Denge Gazetesi ve tvDEN kanalında çıkan haberlerin ardından yardım yağdı.

BÜYÜKŞEHİR'DEN YAKACAK VE GIDA YARDIMI
Denge gazetesinde yayımlanan "Lösemi hastası kızlarına uzanacak yardım eli bekliyorlar" haberini okur okumaz yardım elini uzatmak için arayan vatandaşlar, karınca kararınca yardımda bulunarak aileyi kısmen de olsa bu zor günlerinde yalnız bırakmadı. Aileye ilk ziyareti Aydın Valiliği Aile ve Sosyal Yardımlaşma İl Müdürlüğünden bir ekip gerçekleştirdi. Ardından Büyükşehir Belediyesi, ailenin imdadına yetişti. Kış gününde yakacakları olmayan aileye yakacak ve gıda yardımında bulunan AYBA Efeler Koordinatörü Ersin Tuncel ve personeli ile beraberindeki mahalle muhtarı Hasan Hüseyin Anol aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından gönderilen gıda ve yakacak yardımları ihtiyaç sahibi Gülcan Çelik'e iletildi. AYBA Koordinatörü Ersin Tuncel, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'nun selamlarını ileterek geçmiş olsun ve acil şifalar dileğinde bulundu. AYBA ekibi, ihtiyaç duyduklarında her zaman yanlarında olacaklarını belirterek ayrıldı. Öte yandan Aydın merkez ve ilçelerinden birçok kişi gazetemize arayarak bireysel olarak yardımda bulunmak istediğini ifade etti.

ÇARESİZ KALDILAR
Asgari ücretli çalışırken daha evvel çektiği bir kredi yüzünden maaşının 4/1’ine haciz gelen aile, son derece iyi beslenmesi, hijyen ve sağlıklı koşullarda barınması, toplu taşıma araçlarında ulaşım sağlamaması gerekirken, maddi imkansızlıklar nedeniyle biricik kızlarının masraflarını karşılamakta zorlanınca çaresiz kaldı. Denge Gazetesinin ulaştığı aile, gelen yardımlarla kısmen de olsa rahat bir nefes aldı.

ALLAH HERKESTEN RAZI OLSUN
Evladının gözlerinin önünde eriyip gittiğini ve ellerinden bir şey gelmediği için büyük bir çaresizlik içinde kıvranırken, gelen yardımlarla bir nebze olsun nefes aldıklarını söyleyen Gülcan Çelik, Aydın Büyükşehir Belediyesi ve yardımları ile yalnız olmadıklarını gösteren herkese teşekkür etti. Çelik "Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu olmak üzere maddi manevi yardım eden etmeyen herkesten Allah razı olsun. Tek dileğimiz var o da biricik kızımız Elif Cemre'nin bir an evvel sağlığına kavuşmasıdır. Allah kimseyi çaresiz bırakmasın ve evladıyla sınamasın. Bu sınavı başarıyla vereceğimize inanıyoruz. Kızımızın yaşam mücadelesinde hayırsever vatandaşlarımızdan yardım bekliyoruz" dedi.
Henüz 5 yaşındaki Elif Cemre'ye, lösemi teşhisi konulması ile dünyaları başlarına yıkılan Çelik ailesi, kemoterapi gördüğü için çok iyi beslenmesi, sağlıklı ve hijyen koşullarda bakılması gereken kızlarını maddi imkansızlıklar nedeniyle bakamadıklarından kendilerine uzanacak yardım elini beklediklerini söylemişti.

HABER: GÜLAY ÖZTEKİN

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin