“Kız Kardeşim” Projesi Sona Erdi - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

“Kız Kardeşim” Projesi Sona Erdi

Türkiye’nin 16 ilinde yaklaşık 2000 kadınla buluşan Kız Kardeşim Projesi’nin Konya’daki eğitimleri tamamlandı.
Konya Ticaret Odası (KTO) ve TOBB Konya İl Kadın Girişimciler Kurulu evsahipliğinde, Coca-Cola Türkiye, Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleşen eğitimlere katılan kadınlar 30 Kasım Perşembe günü düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.

Konya Ticaret Odası (KTO) ve TOBB Konya İl Kadın Girişimciler Kurulu evsahipliğinde, Coca-Cola Türkiye ve Anadolu Vakfı destekleri ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) işbirliğiyle gerçekleştirilen Kız Kardeşim Projesi’nin Konya’daki eğitimleri 30 Kasım Perşembe günü Konya Ticaret Odası’nda düzenlenen sertifika töreniyle son buldu. Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karapınar, TOBB Konya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Mendi, Coca-Cola Türkiye Kurumsal İlişkiler Müdürü Tülin Kara Özger ve Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projeleri Direktörü Dr. Işıl Keskin Şahan’ın katılımıyla gerçekleşen etkinlikte eğitimleri tamamlayan 113 kadın sertifikasını aldı.

Sertifika töreninde konuşan Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Hüseyin Karapınar, “Konya Ticaret Odası olarak kadın ve genç girişimciler kurullarımızla çalışmalar yapıyoruz. Ayrıca yapılan projelere katkı ve destek sağlayarak veya bu projelerde aktif olarak yer alarak bu alandaki sosyal sorumluluğumuzu yerine getirmeye gayret ediyoruz. Bu projelerden birisi de Kız Kardeşim Projesi. Kız Kardeşim Projesi’nin geniş ve kapsamlı bir proje olduğunu biliyoruz. Bu projeye katkı sağlayan, öncülük eden, eğitim veren tüm kurum ve kuruluşları içtenlikle tebrik etmek istiyorum. Kız Kardeşim Projesi’ne katılan ve bugün sertifikalarını alacak olan kardeşlerimizi kutluyorum. Aldığınız eğitim ve sertifikalar ile gelecekte ülkemizde istihdam sağlayan, ihracat yapan, katma değer sağlayan önemli projelere imza atmanızı temenni ediyorum” dedi.

Konya Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Mendi ise, “2008 yılından beri hâlihazırda çalışmayan ancak kendi işini kurmak isteyen kadınlara farklı projelerle ve programlarla destek olduk. Onları tanıdığımıza memnunuz ve katkımız olduğunu düşünüyoruz. Kız Kardeşim Projesi de bu düşünce ile içinde olduğumuz bir projeydi. Bize bu imkânı veren tüm katılımcılara teşekkür ederiz. Yeni projelerde de birlikte olacağımıza inanıyorum. Önümüzdeki dönemde yepyeni bir proje ile Konya’da 500 kadına eğitim vereceğiz. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Sertifikalarını alan kadınlarımızı kutluyor ve onlara iş hayatlarında başarılar diliyorum” dedi.

Coca-Cola Türkiye, Kurumsal İlişkiler Müdürü Tülin Kara Özger ise, “Coca-Cola ailesi olarak bugün burada sizlerle olmaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu belirtmek isterim. Coca-Cola olarak, 2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadının ekonomik ve toplumsal hayattaki varlığını güçlendirmek için pek çok çalışma yürütüyoruz. “Kız Kardeşim” projesi de bu çalışmaların içinde en değerlilerinden bir tanesi. Projenin adını kadınlarımızdan ilham alarak belirledik. Kadınlar arasındaki dayanışma kavramından yola çıkarak “Kız Kardeşim” dedik.” dedi. 18-55 yaşları arasındaki okuryazar tüm kadınlara açık olan Kız Kardeşim eğitimleri kapsamında verilen eğitimler, kadınların sosyal ve ekonomik hayata daha fazla katılımını hedefleyen kişisel gelişim eğitimleri ile iletişim, bireysel motivasyon ve etkili konuşma konularını içeriyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin