Elektronik Sigara Kansere Sebep Oluyor - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Elektronik Sigara Kansere Sebep Oluyor

Sigarayı bırakmak isteyen pek çok kişi elektronik sigaraya yöneliyor ancak yapılan araştırmalarda elektronik sigara içinde kanserojen madde olduğu tespit edildi. 
Yıllardır uzmanlar tarafından sigaranın sağlığa zararları üzerinde konuşuluyor. Pek çok sigara bağımlısı olduğu düşünüldüğü zaman özellikle çeşitli akciğer hastalıklarının temelinde bu durumun olduğu ifade edildi. Kanser riskinin günümüzde giderek artmasından dolayı sigara ve alkol gibi bağımlılık yapan ürünlerin kullanımının kesinlikle yasaklanması gerektiği belirtildi.

Elektronik sigara son dönemlerde popüler olan bir alet olarak gündeme geldi. Sigarayı bırakmak ve azaltmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. Ancak bu süreç içerisinde yapılan araştırmalarda içerisinde kansere neden olan birtakım maddelerin olduğu belirlendi. Araştırmalar çerçevesinde kısa vadeli bir süreçte elde edilen bulguların son derece rahatsız edici olduğu görüldü.

Elektronik Sigara Tehlikesi
Elektronik sigaranın sigara kadar tehlikeli olduğu hatta içerisinde bulunan bazı kimyasallar sebebiyle zararlı sonuçlarının çok daha kısa vadede ortaya çıktığı belirlendi. Türün maddelerinin tamamının zararlı olduğu ancak bazı ürünlerin zararlarını  diğerlerine göre daha az olduğu tespit edilmişti. Ancak uzmanlar bu tür ayrımların olmadığı ve her türlü bağımlılık yaratan tütün maddesinin zararlı olduğunu ifade ettiler.

Elektronik sigara özellikle gençleri çeşitli bahaneler ile özendirerek etkilediği için bu konuda gerekli denetimlerin yapılması için çağrılar yapıldı. Solunum yolu üzerinde geri dönüşü olmayan ciddi hastalıkların oluşmasının yanı sıra kimyasal ürünler ile hazırlandığı için direkt olarak vücudun kanserojen ürünlerden etkilendikleri belirlendi. Sigarayı bıraktıracak herhangi bir özelliğinin bulunmadığı özellikle dile getirildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin