Yardım Eli Uzatıldı - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Yardım Eli Uzatıldı

Daha önce  8 aylık  çocukları ile sokakta kalmaları ile gündeme gelen Fikret ve Güllü Durmuş çiftine uzatılan yardım eli ile Durmuş Ailesi rahata kavuştu. Ailenin küçük çocuğu ile sokakta kalmasına gönlü razı olmayan bir hayırsever, kendisine ait olan boştaki evini bedelsiz olarak Durmuş Ailesi’ne verdi. Kışın soğuk havalarda başını sokacak bir ev bulan Durmuş Ailesi şimdilik huzur içinde uyuyorlar.

KAYMAKAMLIK TAKİBE ALDI

Konunun gündeme gelmesinin ardından Torbalı Kaymakamlığı da aileye yardım eli uzattı. Ailenin akıbetini yakından takip eden Torbalı Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla aileye yardımda bulunuyor. Hayırseverlere teşekkür eden Güllü Durmuş, “Daha önce bebeğimizle birlikte sokakta kalmıştık. Sağolsun bir hayırsever bize evini verdi. Kaymakamlık ise durumumuzu takip ediyor ve yardım ediyor. Yetkililere çok teşekkür ederim” dedi.

KAYMAKAM YAKINDAN İLGİLENDİ

Sokakta kalan Durmuş ailesine gerekli yardımların yapılması için Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otçu’dan bizzat talimat verildiği öğrenildi. Aileye devletin yardım elini uzatan Kaymakam Otçu’nun aileye kalacak yer tahsisisin dışında baba Fikret Durmuş’a da çalışması için uygun bir iş bulacağı öğrenildi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin