Tekirdağ Termik Santrale Karşı İmza Kampanyası Başlattılar - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Tekirdağ Termik Santrale Karşı İmza Kampanyası Başlattılar

Tekirdağ'ın Çerkezköy İlçesi'nde Doğal Yaşamı Koruma Vakfı Pınarça'ya yapılması planlanan termik santrale karşı imza kampanyası başlattı.
Tekirdağ'ın  Çerkezköy İlçesi'nde Doğal Yaşamı Koruma Vakfı Pınarça'ya yapılması planlanan termik santrale karşı imza kampanyası başlattı.  Çerkezköy İlçesi'ne yapılması planlanan ardından da yer değişikliği yapılarak  Kapaklı'nın Pınarça Mahallesi'ne kaydırılan termik santrale karşı Doğal Yaşamı Koruma Vakfı  Çerkezköy İl Temsilciliği imza kampanyası başlattı.  Çerkezköy Belediye Meydanı'na kurulan stantta  Tekirdağ Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne gönderilmek üzere hazırlanan dilekçelere halkta imzalar alınmaya başladı. DAYKO  Çerkezköy İlçe Temsilcisi Nusret Türkan, termik santralin yapılmaması için kampanya başlattıklarını ifade ederek, Kurduğumuz stantla Pınarça'ya yapılmak istenen termik santrale karşı itiraz dilekçeleri oluşturtuyoruz. Geçen yılda  Çerkezköy için böyle bir çalışma yürütmüştük. 17 Ekim'de santran planları onaylandı, 19 Ekim tarihinde 1 aylığına askıya çıktı. O zamana kadar dilekçeleri toplayacağız. Gönderildikten sonra  Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğün bu dilekçelere kanunen cevap vermesi gerekiyor. Hayati bir önem taşıyan termik santralin yapılaması için elimizden geldiğince çalışmaya devam edeceğiz dedi.

MİTİNG DÜZENLENECEK

Termik santrale karşı  Kapaklı Belediyesi ile  Çerkezköy Belediyesi de ortaklaşa miting 19 Kasım tarihinde 'sessiz ölüme dur de' sloganı ile Pınarça Meydanı'nda miting düzenleyecek. Termik Santrale karşı ortak mücadele verilmesi gerektiğini belirten  Kapaklı Belediye Başkanı  İrfan Mandalı ile  Çerkezköy Belediye Başkanı  Vahap Akay, bütün vatandaşları düzenlenecek olan mitinge davet etti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin