Sevgiyi Çizdiler, Ödülü Aldılar - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Sevgiyi Çizdiler, Ödülü Aldılar

Aydın Doğan Vakfı ve Yaratıcı Çocuklar Derneğinin düzenlediği ve 16 şehirden 119 okul, 693 öğrencinin 788 karikatürle katıldığı 10. Karikatür Yarışmasında  Gaziemir Belediyesi, iki  Türkiye birinciliği, bir de  Türkiye üçüncülüğü kazandı.
Aydın Doğan Vakfı ve Yaratıcı Çocuklar Derneğinin iş birliğiyle düzenlenen 10. Karikatür Yarışmasına  Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesinin çocuk kursiyerleri damga vurdu. 'Sevgi' temasıyla düzenlenen,  Türkiye genelinde 16 ilden 119 okul, 693 öğrenci 788 karikatürün katıldığı yarışmaya  Gaziemir Belediyesi 20 karikatürle girdi. Yarışmaya katılan eserler, karikatür sanatçıları Aziz Yavuzdoğan, Gürcan Özkan, Kaan Saatci,  Piyale Madra, Raşit Yakalı,  Tan Oral, Yaratıcı Çocuklar Derneği Karikatür Yarışmaları Koordinatörü İbrahim Tapa, Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa ile yönetim kurulu üyesi Havva Tapa'dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

2  Türkiye birinciliği

İlkokul 3. sınıftan 12. sınıfa kadar beş ayrı kategoride değerlendirilen karikatürler arasından  Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi iki  Türkiye birinciliği, bir  Türkiye üçüncülüğü, bir mansiyon, dört sergileme kazandı.  Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi kursiyerlerinden birinci kategoride yarışan Berke Bektaş  Türkiye birincisi, Tuğra Aksoy  Türkiye üçüncüsü oldu. Aynı kategoride yarışan Çağla Özmen ile  Janset Atıcıer'in eserleri ile ikinci kategoride yarışan Muhammed Egemen Keleş ile Seğmen Uğur Çiğdem'in eserleri sergilemeye değer görüldü. Üçüncü kategoride ise Feyza Kılıç  Türkiye birincisi olurken, Furkan Kılıç mansiyon ödülü kazandı.

Katıldıkları yarışmadan dereceyle dönmenin haklı gururunu yaşayan  Gaziemir Belediyesi Karikatür Atölyesi kursiyerleri, eğitmenleri Mustafa Yıldız ve aileleriyle birlikte Belediye Başkanı  Halil İbrahim Şenol'u ziyaret etti. Kursiyerleri makamında ağırlayan Başkan Şenol, çocukların mutluluklarına ortak oldu. "Hepinizi yürekten kutluyorum, başarınız beni çok gururlandırdı" diyen Şenol, "Sevgi temalı bir yarışmada dereceye girmeniz mutluluğumu ikiye katladı. Çünkü dünyaya barışı sizin sevgi dolu yürekleriniz getirecek. Her zaman ülkemizin geleceği olan siz gençlerimizin yanındayım" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin