Rize´de Sokak Hayvanlarına Barınak Ve Hastane Yapılıyor - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Rize´de Sokak Hayvanlarına Barınak Ve Hastane Yapılıyor

Rize Belediyesi tarafından sokak hayvanları için barınak ve hastane yapımına başlandı. 300 hayvan kapasiteli merkez 2018 yılında hizmete girecek.
Rize'de şehirdeki sokak hayvanlarının bakımı için 300 hayvan kapasiteli, içerisinde hayvan hastanesini de barındıran Sokak Hayvanları Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi’nin inşa çalışmalarına başladı. Şehir merkezine bağlı Hamzabey mahallesinde inşa edilen rehabilitasyon merkezinin inşaat çalışmalarını inceleyen Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, 7 dönümlük alan içerisinde Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin 2018 yılının ilk aylarında hizmete gireceğini söyledi.

300 HAYVAN KAPASİTELİ MERKEZ VE HAYVAN HASTANESİ
Başkan Kasap, Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nin hayvan hastanesi, hayvan bakım odaları ve idari binadan oluşacağını belirterek, "Projemizi Orman ve Şu İşleri Bakanlığımızın yüzde 40’lık desteğiyle önümüzdeki yılın ilk aylarında hizmet vermeye başlamasını sağlayacağız. Böylelikle söz verdiğimiz projelerden bir tanesini daha dönemimiz bitmeden gerçekleştireceğiz” dedi. Başkan Kasap, dünyada ve ülkemizde hayvan hakları bakımından, hayvanların devamlı olarak kapalı bir alanda bulundurulmalarının yasak olduğunu da ifade ederek, "Bu doğrultuda belli sayıdaki hayvanın rehabilitasyonunu hem de bakımı sağlayacak şekilde çalışmalarımızı yürüteceğiz. 300 hayvanı rehabilite edip dönüşümlü olarak devamında başka bir 300 hayvanın rehabilite edilmesi amaçlanacaktır. Bu sayede şehir içerisinde oluşabilecek hayvan popülasyonunu azaltılacaktır” diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin