Kızlarına İstismarda Bulunan Baba Tutuklandı - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Kızlarına İstismarda Bulunan Baba Tutuklandı

Ağrı Doğubayazıt’ta, ikamet eden 5 kız babası E.D. hem kızlarına hem de eşinin kardeşine cinsel istismar ve cinsel saldırıda bulunmak suçlamalarından tutuklandı. Yaşları 10, 13, 16,18 ve 20 olan 5 kız kardeşin babaları tarafından cinsel saldırıya maruz kaldığı belirlendi.
Yaşadıklarını savcılığa verdiği ifadede anlatan 20 yaşındaki kız çocuğu E. Babasının, annesi M.D. evlere temizliğe gittiği sırada yatak odasına çağırarak tehditle cinsel saldırıda bulunduğunu ifade etti. Diğer kız kardeşlere aynı şekilde istismarda bulunduğunu ifade etti. 6 ve 8 yaşlarında erkek çocukları bulunan baba E.D. ‘nin erke çocuklarına da erotik fotoğraflar gösterdiği belirlendi.

Çocuklar Anneleri İle Birlikte Koruma Altına Alındı!
Üniversiteye gitmek Ağrı’dan ayrılan 20 yaşındaki E. Avukatlar aracılığı ile savcılığa suç duyurusunda bulunmasıyla emniyet ekipleri baba E.D.’nin bulunduğu yere operasyon yaptı. Babaları gözaltına alınırken kız çocukları ve anne koruma altına alındı. Sulh ceza mahkemesinde duruşmaya çıkan baba E.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çocukların ve Annenin avukatlığını yapan Sena Yazıbağlı Gül; başka mağdurlar olma ihtimaline karşı soruşturmanın genişletileceğini ifade etti.   

Türkiye’de Çocuk İstismar Oranı Ne Durumda?
Her geçen gün çocukların gittikleri ortamdaki kişiler, aile bireyleri veya yakın akrabaları tarafından istismar edildiği haberleri artmaktadır. İstismara maruz kalan çocuklar için vasi tayin davası açılabilmekte ve ‘Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ tarafından koruma altına alınmaktadır. Çocuklar hem cinsel hem de duygusal istismar maruz kalabilmekteler. Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de göre çocuklarda istismar edilme yaşı 4 ile 6 yaş aralığında olabiliyor fakat doğu bölgelerinde erken evlendirme yaygın olduğu için 8 ile 16 yaş aralığında çocuklarda istismar edilmektedir. Araştırmalara göre küçük erkek çocuklar kız çocuklarına göre daha fazla istismar edilmektedir. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin