Küçük Dokunuşlar ile Büyük Mutluluklar - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Küçük Dokunuşlar ile Büyük Mutluluklar

Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü organizesinde sosyal belediyecilik anlayışı Sındırgı ilçesinin her köşesinde vatandaşlara ulaştırılıyor.
Kişisel bakımdan, ev temizliğine, soba yakma hizmetine, yakacak yardımlarından, gıda yardımlarına kadar vatandaşların ihtiyaçları Sındırgı Belediyesi ve hayırsever vatandaşlar işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılarak gönüllerde bir hoş seda yaratılıyor. Aynı zamanda engelli ve yatalak hastaların ayağına kadar ulaştırılan hasta yatağı, tekerlekli sandalye ve akülü araçlar ise vatandaşların yaşamını kolaylaştırıyor.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş'ın, belediye elinin uzanmadığı vatandaşımız kalmayacak anlayışı ile sürdürdüğü çalışmalar neticesinde küçük dokunuşlar bile büyük mutluluklar yaratıyor. Sındırgı Belediyesi aynı zamanda organizasyon görevini de yerine getirip, tüm kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları ve hayırsever vatandaşları da bu mutluluğa dâhil ediyor.

Vatandaşların taleplerini alan Sındırgı Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ihtiyaca göre ilgili kurum ile ortaklaşa çalışmalar yürüterek ihtiyaçlara kısa bir sürede cevap veriyor. Özellikle yaşlılar ve engelli vatandaşlar tarafından en çok takdir toplayan uygulama evde bakım ve temizlik hizmeti olarak ön plana çıkıyor.

Vatandaşların mutluluğunun her şeyden önemli olduğunu belirten başkan Yavaş " Sındırgı Belediyesi olarak el uzatmadığımız, kapısını çalmadığımız vatandaşımız kalmıyor. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı sosyal belediyecilik ve sosyal devlet uygulamasını kendimize ilke edinerek, tüm vatandaşlarımıza ulaşıyoruz. Sosyal belediyecilik ve sosyal devlet anlayışını birleştirerek kimi zaman bizlere çok basit gelen küçük dokunuşlar bile vatandaşlarımızın mutlu olmasına yetiyor. Vatandaşlarımızın tüm taleplerine cevap vermeye çalışıyoruz. Bunun yanında gelecek nesiller içinde birbirinden değerli projelere imza atıyoruz. Bizim başarılı olmamızın en büyük sırrı ise vatandaşlarımızdan aldığımız hayır duaları. Onların destekleri. Bizlerde bu desteklere layık olmak için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz." Dedi.

" Sevgi Market Tüm Belediyelere Örnek Olacak "

Sındırgı Belediyesi yeni hizmet binasının zemin katına kurulan Sevgi Market ihtiyaç sahibi vatandaşların tamamına hizmet veriyor. Gıda ve kıyafetlerin yer aldığı market hayırseverler ile ihtiyaç sahiplerini buluşturuyor. Ana giriş kapısının yanında ihtiyaç sahibi vatandaşların rencide olmaması ve kendilerini kötü hissetmemeleri adına arka tarafında ekstra bir çıkış kapısı daha yapılmış. Bu uygulamada ihtiyaç sahibi vatandaşlar alışverişini yaparak, kimseye görünmeden çıkış yapabiliyorlar. Bir elin verdiğini diğer el görmesin hadisinden yola çıkılarak farklı bir projede bu bina içerisinde hayat buluyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin