Kanser Tedavisinde Heyecanlandıran Gelişme - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Kanser Tedavisinde Heyecanlandıran Gelişme

Kanada'da okuyan bir doktora öğrencisi tarafından heyecanlandıran bir buluş paylaşımı yapılması tüm dikkatleri üzerine çekti. Kanser hücrelerinin yayılması engellenebilecek.
Kanada'da bir doktora öğrencisi tarafından uzun zamandır kanser hücrelerinin yayılmasını ve hastalığın ileri evrelere taşınmasını engelleyecek olan çeşitli çalışmalar yapılıyordu. Bu çalışmaların ardından yeni bir gelişmenin yaşanması büyük heyecana neden oldu. Yapılan çeşitli incelemeler sonrasında kanser hastalığının ilerlemesini engelleyecek ve hücrelerin diğer sağlıklı hücreleri etkilemesini engelleyecek olan birtakım gelişmelerin yaşanması büyük heyecana neden oldu.

Kanser Hastalarına Umut Olabilir
Kanser hastalığı ile mücadele tüm dünyada devam ederken pek çok bilim adamı tarafından tedavi yöntemleri araştırılıyor. Ancak kesin tedavi yönteminin bulunmadığı öğrenildi. Doktora öğrencisi bazı kimyasalların birleşiminin ardından kanserli olan hücrelerin sabit kaldığı ve etrafta bulunan diğer sağlıklı hücrelere sıçramadığı belirlendi. Bu konuda önemli teknolojik gelişmelerin ilerleyen dönemlerde kanser hastalığı tedavisi sırasında kullanılması bekleniyor.

Yapılan laboratuvar çalışmaları esnasında DNA yapısına bağlı olarak gelişen bazı kimyasalların tespit edilmesi kanser hastaları için adeta bir umut ışığı haline geldi. Yeni keşfedilen hücrenin kullanılması ve adapte edilmesi sonucunda kanser hastalığının tüm vücuda hızlı bir şekilde yayılması bu sayede engellenmiş olacak. Şimdiye kadar bu konuda pek çok çalışmanın yapıldığı tespit edildi. Ancak yapılan çalışmaların hiçbirisi son yapılan çalışma kadar net olmazken kullanım imkanları açısından ilk kez bu kadar sona yaklaşıldığı ifade edildi. Çalışmanın geliştirilmesi adına üzerinde hummalı bir çalışma devam ediyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin