Kanatsız Güvercinler Barışa Uçuyor - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Kanatsız Güvercinler Barışa Uçuyor

Tiyatro AŞHK, 'Yaşasın Sanat, Yaşasın Tiyatro, Yaşasın Barış' sloganı ile sahneye taşıdığı yeni oyunu 'Kanatsız Güvercinler' ile dikkatleri üzerine çekiyor.
“Yurtta sulh, cihanda sulh / Mustafa Kemal Atatürk” ve “Yarın kıyamet kopacağını bilsem, bugün tiyatro açardım / Muhsin Ertuğrul” sözlerini merkezine alarak çıktıkları yolculukta, sanatsal üretimlerine devam eden Tiyatro AŞHK, yaşadığımız zaman dilimi içinde dünyanın en çok ihtiyacı olan 'Barış' kavramını, polisiye-komedi bir yapımla bize anlatıyor.

K.K.T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Şenay Saçbüker ve Hüseyin Köroğlu'nun yazdığı, Hüseyin Köroğlu'nun yönettiği 'Kanatsız Güvercinler' adlı tiyatro oyunu, 23 Kasım 2017 günü 20.30'da Caddebostan Kültür Merkezi’nde izleyicisiyle buluşuyor.

Oyunun Konusu:

Bir adada yaşayan iki insan... Sophie ve Salih... Sophie güneyli, Salih kuzeyli... Kader onları bir avluda ilk kez karşılaştırıyor. Her şey çok sıradanmış gibi giderken, aslında büyük bir karmaşanın aktörleri olduklarını farkediyorlar. Çözümsüz gibi görünen bu koşullardan çıkmaları için tek bir umut ışığı vardır; o da sevgi.

Yazan: Tiyatro Aşhk

Yöneten: Hüseyin Köroğlu

Dramaturg: Dilek Tekintaş

Müzik: Oktay Şenol

Koreografi: Arda Alpkıray

Dekor: Ayhan Doğan

Işık Tasarımı: Oktay Erdoğan

Efekt tasarımı: Fatih Yazıcı

Oynayanlar: Şenay Saçbüker, Hüseyin Köroğlu, Neslihan Uludağ Elbir ve Osman Alkaş

Yönetmen Yardımcıları: Neslihan Uludağ Elbir- Alara Köroğlu

Afiş Tasarım: Genco Demirer

Grafik Tasarım: Alara Köroğlu

Fotoğraflar: Yağmur Yağmur, Alara Köroğlu

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin