Kadın Yolcuyu Zorla İndirmeye Çalışan Halk Otobüsü Şoförüne Ceza - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Kadın Yolcuyu Zorla İndirmeye Çalışan Halk Otobüsü Şoförüne Ceza

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde kadın yolcuyu otobüsten zorla indirmek isteyen halk otobüsü şoförü 30 gün çalışmama, aracı da 3 gün süreyle trafikten men cezası aldı. Aracı durduran şoförün kadın yolcuyu inmeye zorlaması ve vatandaşların şoföre tepkisi cep telefonu kameralarına yansımıştı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, İzmit'te özel halk otobüsü şoförünün yolcusuna karşı yaptığı olumsuz davranışa gerekli müdahalede bulunularak, ceza verildiği belirtildi.

Halk otobüsü şoförünün kötü muamelede bulunduğu kadın yolcunun şikayeti üzerine gereken incelemenin yapıldığı vurgulanan açıklamada, "Belediyemiz yetkilileri, görgü tanıklarının ifadeleri ve otobüsteki kamera görüntülerini incelemiş, ilgili yönetmelik gereğince zabıta varakası düzenlenmiştir. Buna göre 2008/74 meclis kararına istinaden otobüsü şoförüne 30 gün çalışmama ve 3 gün süre ile 41 J 0292 plakalı aracının trafikten men edilmesi cezası verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

'BELEDİYEMİZ HEMEN MÜDAHALEDE BULUNMUŞTUR'


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin, kentte belediyeye ait ve özel halk otobüslerine yönelik denetim faaliyetlerini aralıksız sürdürdüğü aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Denetimlerin yanı sıra şoförlere yönelik her türlü eğitimi de sunan belediyemiz, vatandaşların kaliteli ve konforlu yolculuk yapmasını sağlıyor. Araç içindeki kameralar aracılığı ile de oluşabilecek olumsuzlukları anında kayıt altına alarak gerekli uygulamaları yapan ekiplerimiz, önceki gün ulusal ve yerel medyaya da yansıyan özel halk otobüsü şoförünün yolcusuna karşı yaptığı olumsuz davranışa hemen gerekli müdahalede bulunmuştur."

NE OLMUŞTU? 

Olay şöyle gelişmişti: Otobüs şoförü, durakta bekleyen 2 kişiyi, araçtaki yolcuların ikazı üzerine son anda fark etti. Otobüs, durağı geçerek durdu. Şoför, bir süre sonra otobüse binen 2 yolcuya, yavaş hareket ettikleri gerekçesiyle tepki gösterdi. Yolcular da durağa girmediği için şoföre karşılık verince tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede büyüdü, otobüs şoförü yerinden kalkıp, kadın yolcuya, "İner misiniz aşağıya" dedi.

Kadın yolcu ve araçtaki diğer yolcular da şoföre, kamu hizmeti yaptığını hatırlattı. Ancak otobüs şoförü bu kez de kadın yolcuya, "Konuşma, bu benim özel arabam" diye çıkıştı. Yolculardan biri ise "Bu senin özel araban olsa da amme hizmeti yapıyorsun" sözleriyle cevap verdi. Yolcular sürücüyü koltuğuna oturturken, tartışma bir süre daha devam etti.

Yaşanan o anlar ise bir yolcu tarafından saniye saniye cep telefonunun kamerasıyla görüntülendi.

DHA

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin