Hayatlarında İlk Kez Sinemaya Gittiler - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Hayatlarında İlk Kez Sinemaya Gittiler

Aydın Çine Şehit Süleyman Güneri İlkokulu’nda öğrenim gören öğrenciler hayatlarında ilk kez sinemaya gitti. Sınıf öğretmeni Seçil Aydın’ın girişimi ve Çine Belediyesi’nin destekleriyle sinemayla tanışan çocukların mutlulukları gözlerinden okundu.
Çine Mutaflar Mahallesindeki Şehit Süleyman Güneri İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri hafta sonunu sinemada film izleyerek geçirdi. İlk defa sinemayla tanışan öğrenciler büyük ekranda film izlemenin keyfini çıkardı. Çine Belediyesi’nin destekleriyle güzel bir hafta sonu geçiren öğrenciler Çine Belediye Başkanı Enver Salih Dinçer’e teşekkür etti. Çine’de sinemaya gitmeyen çocuk kalmayacak diyen Dinçer, şunları söyledi: “Seçil hocamız öğrencilerinin hiç sinemaya gitmediğini söylediğinde elimizden gelen her türlü yardımı yapacağımızı söyledik. Gezi için gerekli izinleri aldık. 3 annemiz ve öğretmenimiz Seçil Hanım çocuklarımızı sinemaya götürüp gezdirdi. Çocuklarımızın sosyalleşmesi açısından güzel bir organizasyon. Diğer köy okullarında böyle bir talep gelirse elimizden gelen yardımı yapacağız. Her şey çocuklarımız için. Çine’de sinemaya gitmeyen öğrenci kalmayacak.”

Sınıf öğretmeni Seçil Aydın, Çine Belediyesi’nin destekleriyle öğrencilerini sinemaya getirdiğini söyleyerek, “Kendi çocuklarımı sinemaya götürürken bir gün öğrencilerimi de sinemaya götüreceğim diyordum. Çine Belediye Başkanımızdan araç yardımı istedik kendisi tüm ihtiyaçları karşılamak istedi ve onun destekleriyle çocuklarımız keyifli bir gün geçirdi. Öğrencilerimin içerisinde hiç Aydın’a gelmemiş çocuklarda vardı” dedi.

İlk defa sinemaya geldiğini söyleyen Mustafa Kılınç, çok mutlu olduğunu belirterek, “Kocaman ekranda arkadaşlarımla birlikte film izledi. Daha sonra yemek yedik, yürüyen merdivenlere bindik. Çok mutluyum” diye konuştu.

HABER:(ÖZGE SÖNMEZ)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin