Fikrim Geleceğim" Kadın Girişimci Programı Eskişehir'de Başlayacak - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Fikrim Geleceğim" Kadın Girişimci Programı Eskişehir'de Başlayacak

Kapsayıcı Büyüme Derneği tarafından ülke genelinde "Fikrim Geleceğim" sloganıyla başlatılan KOSGEB destekli projenin Eskişehir'de de uygulanacağı bildirildi.
Kapsayıcı Büyüme Derneği'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye'nin hem kadın istihdamı hem de kadın girişimci sayısı bakımından dezavantajlı bir ülke olduğu gerçeğinden hareketle başlatılan proje, yeni kadın girişimciler yaratmayı hedefliyor.

Üç yıl boyunca ekonomik büyümede aktif rol almak isteyen, girişimcilik yetenekleri doğrultusunda yeni işler yaratıp bu işleri geliştirme potansiyeli bulunan ve ortaya sürdürülebilir bir iş modeli koyabilen kadın girişimci adaylarını desteklemeyi ve bu yolla fırsat eşitliği yolunda kadınların yanında yer almayı amaçlayan proje bugüne kadar İzmir, Gaziantep, Kastamonu, Adana, Çanakkale, Konya, Kars ve Edirne'de hayata geçti ve 240 girişimci kadın sertifikalarına kavuştu.

46 saatlik eğitim verilecek

"Fikrim Geleceğim" projesine katılmak isteyenlerin 15 Kasım'a kadar www.fikrimgelecegim.com sitesindeki başvuru formunu doldurması yeterli olacak. Formu eksiksiz dolduran isimler mülakata davet edilecek ve 30 kadın seçilecek.

Projenin eğitim içeriği 5 modül ve toplam 46 saatten oluşuyor. Program kapsamında Kişisel Yönetim Becerileri, Girişimciliğe Giriş, İş Planı Kavramı ve Öğeleri, Atölye Çalışmaları, İş Planının Hazırlanması ve Sunumu alanlarında eğitim verilecek. Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi'nden eğitim alınırken KOSGEB'den de girişimcilik sertifikasına sahip olunacak. 22 Kasım'da başlayacak ücretsiz eğitimler, Divan Express Eskişehir'de gerçekleştirilecek.

KOSGEB, girişimci adayı kadınlara projelerini hayat geçirmeleri noktasında finansal destek sağlayacak. Programın ileri safhalarında başarılı girişimcilere mentorlük hizmeti verilerek projelerin sürdürülebilir bir karakter kazanması sağlanacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin