Elon Musk İnsanlığın Felaketini Önlemenin Yolunu Açıkladı - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Elon Musk İnsanlığın Felaketini Önlemenin Yolunu Açıkladı

Çılgın fikirleriyle tanınan ve geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye gelen Tesla'nın patronu Elon Musk'ın yapay zeka konusundaki sert muhalefeti uzun süredir biliniyor. Bu anlamda yeni bir açıklama yapan Musk, insanlığın felaketi olabilecek yapay zeka için kurtuluş reçetesini açıkladı.
Uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX şirketi ile uzay taşımacılığında ve karada da ses hızına yakın Hyperloop taşıma sistemi ile yeni bir dönem başlatmaya çalışan Elon Musk, yapay zekâ konusunda bir kez daha uyardı.

Yapay zekânın insanlık için en büyük tehlike olabileceğini tekrarlayan Musk, bu sefer insanlığın hayatta kalma şansını açıkladı.

Musk'a göre, yapay zekaya sahip robotlara karşı insanlığın hayatta kalma şansı yüzde 5 ila 10 arasında.

Musk geçtiğimiz aylarda uzun süredir dile getirdiği gelecekte karşılaşacağımız yapay zekanın insanoğluna hükmetmesini engellemek için kolları sıvamıştı.

Teknolojik ilerlemenin bir sonucu olarak yapay zekanın insanoğluna hükmedeceği kehanetini defalarca farklı platformlarda dile getiren Musk, bunun çözümünün insanların da yapay zeka gibi bir beyin yapısına sahip olmasından geçtiğini daha önce defalarca dile getirmişti.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin