Bir Şarj Kablosu İnsanı Öldürebilir Mi? - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Bir Şarj Kablosu İnsanı Öldürebilir Mi?

Bir şarj kablosu insanı öldürebilir mi? Şarj olurken yanan, patlayan akıllı telefon haberlerinin sayısında son dönemde ciddi bir artış yaşanırken, bu kez yaşanan son olayda zarar görmüş bir iPhone şarj kablosu genç bir kızın hayatına mal oldu. 
Yabancı basında hızla yayılmakta olan habere göre yatağının üzerinde bulunan iPhone’unu şarja taktıktan sonra uyuyan, Vietnam’da yaşayan 14 yaşındaki Le Thi Xoan elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti.

Yapılan arama sırasında genç kızın yatağında daha önce deforme olan ve bant ile kaplanan şarj aletinin telefona takılı halde bulunduğu açıklandı.

iPhone 6 olduğu tespit edilen akıllı telefonun, Le Thi Xoan tarafından genellikle her gece uyku öncesinde şarja takıldığı, polis tarafından aile ile yapılan ilk görüşmede elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.
Şarj kablosunun incelendiği, ancak henüz kablonun orjinal Apple ürünü olup olmadığının tespit edilemediği açıklandı. Fotoğrafa dikkatli bir şekilde bakıldığında ise, kablo orjinal şarj kablosuna kıyasla daha kısa gibi duruyor.

shiftdelete'in haberine göre şarj kablosunda bulunan deforme olayda kullanıcının hatalı olduğu tezini güçlendirirken, Apple tarafından bir açıklama yapılması bekleniyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin