Bi’liran var mı? - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Bi’liran var mı?

Yeşilay, bağımlılıkla mücadeleye destek olmak için “Bi’ liran var mı?” kampanyasını başlattı.
Yeşilay Yozgat Şube Başkanı Halil İbrahim Coşkun yaptığı yazılı açıklamada, asırlık deneyimi ile tütün, alkol, uyuşturucu madde ve teknoloji bağımlılığı üzerine mücadele eden Yeşilay’ın, bağımlılıklar dokunmadan önce insana dokunmayı, bağımlılara el uzatmayı, onlara hayatın renklerini kazandırmayı misyon saydığını hatırlattı.

Yeşilay’ın bu yoldaki gücünü de farkındalığı ve duyarlılığı yüksek olan halktan, gönüllülerinden aldığını vurgulayan Coşkun; “Yeşilay da bağımlılığa karşı verdiği mücadelede kamuoyunun desteğine ihtiyaç duymakta ve herkesin bu mücadelenin bir parçası olması için istek uyandırmayı amaçlamaktadır” dedi. 

Türkiye’nin en önemli sağlık sorunları haline dönüşen uyuşturucu bağımlılığı, sokaklara yansıyan görüntülerin artması toplumda derin bir üzüntüye neden olduğunu belirten Coşkun,  Yeşilay olarak, halkın desteğini yanımızda hissetmek amacıyla “Bi’ liran var mı” ana teması ile bir bağış kampanyası başlattıklarını duyurdu.

Para vererek farkında olmadan kişilerin bağımlık yapıcı maddeye ulaşmasını kolaylaştıran vatandaşlara “Bağımlılığa değil, bağımlılıkla mücadeleye destek olun” çağrısında bulunan Coşkun; “Yeşilay bağışlarla neler yapıldığı konusunda da bilgi veren Coşkun, Türkiye’nin bağımlılık alanında ilk ve en büyük sivil toplum olması, projelerinin de dünyada model olarak uygulanması Yeşilay’ın en önemli ve belirgin özelliğidir. Halk sağlığı ve bağımlılıkla mücadele alanlarında çalışmalarını sürdürebilmesi için gönüllü desteği ve ayni-nakdi bağışlar her STK’da olduğu gibi Yeşilay’da da önemli bir ihtiyaçtır. oruma ve önleme alanında yapılan eğitim programları ve projelerin yanı sıra rehabilitasyon sürecine de giren Yeşilay, şu an alkol ve uyuşturucu bağımlılarına ve yakınlarına ücretsiz olarak psikolojik danışmanlık ve rehabilitasyon desteği vermektedir. Türkiye’deki tüm okullarda uygulanan ve yaş gruplarına özel hazırlanmış Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı (TBM),  Yeşilay Danışmanlık Merkezleri (YEDAM), bağımlılıkları önleme alanında geliştirilen projelere verilen mali destek programları,  yayınlar, bağımlılık arşivi, gençlik projeleri, üniversite ve kurum işbirlikleri, uluslararası arenadaki çalışmalarıyla Yeşilay dünyaya örnek ve lider sivil toplum kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hem bu mücadeleye ortak etmek hem de çalışmaların sürdürebilirliğini sağlamak için de halkın desteğine ihtiyaç duyuyor.  Kampanya detaylarının yer aldığı [biliranvarmi.com]biliranvarmi.com sitesi yayına alındı. Site üzerinden 1 ya da Yeşilay yazarak 2423’e atılan SMS’ler yoluyla da bağışçılar Yeşilay’a 1 TL bağış yapılabiliyor” diye konuştu. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin