Aydın’da "Atık Pil" Eğitimi Yapıldı - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Aydın’da "Atık Pil" Eğitimi Yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yetkilendirilmiş tek kuruluş olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP) Aydın Eğitici Eğitimi’ni gerçekleştirdi.
TAP Derneği atık pillerin toplanmasındaki çabalarından dolayı Aydın Büyükşehir belediyesi ve İlçe Belediyelere teşekkürlerini sundu.

Atık pilleri, çevreyi kirletmeyecek şekilde toplamak ve bertaraf etmekle yükümlü tek kuruluş olan TAP Derneği Aydın’da yapılan toplantılarda eğiticileri Atık Pil bilincinin arttırılması konusunda bilgilendirildiler. 3 gün süren eğitici toplantıları tüm ilçelerden katılımcılarla Aydın Merkez ve Söke-Didim’de yapıldı.

Toplantıda açılış konuşmasını TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği Atık Pil Uzmanı Çevre Mühendisi Rümeysa Ercan yaptı, ardından atık pil konusunda hazırlanmış bir sunum davetlilerle paylaşıldı. Sunumun ardından soru, cevap kısmında karşılıklı fikir alışverişinde bulunulurken Aydın İl Çevre Müdürlüğü atık pil konusunda çevrenin daha sağlıklı kalması için destek olma yolunda daha fazla çalışma yapacaklarını belirtip, eğitim konusunda TAP Derneği’nden destek istediler.

Eğitim sonrası bir açıklama yapan TAP Derneği Atık Pil Uzmanı Çevre Mühendisi Rümeysa Ercan “Aydın atık pil konusunda duyarlılığı en yüksek illerimizden birisi. Geçtiğimiz yıllarda önemli 8.5 ton civarında atık pili topladık ancak Aydın(ın potansiyelinin bu kadar olmadığını biliyoruz. Atık pil miktarını arttırmak için bugün öğretmenlerimizi eğittik, onlar da öğrencilerini atık pil konusunda yönlendirecekler. Önümüzdeki yıllarda daha fazla atık pil toplamayı hedefliyoruz. Bu konuda ki işbirlikleri için Aydın Büyükşehir belediyesi ve ilçe belediyelere de teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi,

HABER: SUAT DENİZ

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin