Yusuf Gül İlkokulu Açıldı - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Yusuf Gül İlkokulu Açıldı

Hayırsever işadamı Yusuf Gül tarafından yaptırılan Yusuf Gül İlkokulu’nun açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.Hayırsever işadamı Yusuf Gül tarafından yaptırılarak Millî Eğitim Bakanlığına devredilen Yusuf Gül İlkokulu’nun açılış töreni yapıldı. Törene Konya Vali Yardımcısı Fazıl Akgül, Ak Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı, Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İşadamı Yusuf Gül, idareciler, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, bu ülkenin imkânları ile yetişen ve bu ülkenin imkânları ile kazandığını, milletinin hizmetine sunan hayırsever işadamı Yusuf Gül’e teşekkür etti. İşadamı Yusuf Gül ise konuşmasında; doğduğu, büyüdüğü ve ekmek sahibi olduğu bu ülkeye, özellikle doğup büyüdüğü kendi mahallesine bir okul yaptırdığı için mutlu olduğunu dile getirdi.

HANÇERLİ: EĞİTİME HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERİYORUZ

Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli törende yaptığı konuşmada katılımcılara ve hayırsever işadamına teşekkür etti. Belediyeler olarak fiziki manada okulların çevresini düzenlemeye çalıştıklarını ifade ederek, “Eğitime her türlü desteği veriyoruz. İnşallah bu okulun kütüphanesini de yapacağız” dedi. Törende Ak Parti İstanbul Milletvekili Abdullah Başçı da bir konuşma yaptı. Başçı, “Hayır ve hasenat denince akla gelen bir isim olarak Yusuf Gül’ü tebrik ediyorum. Selçuklu torunları olarak devletimize ve milletimize katkı sunmaya devam ediyoruz. Eskiden 70-80 kişilik sınıflarda eğitim almaya çalışan çocuklarımız şimdi 20-30 kişilik sınıflarda eğitim görüyor” dedi. Vali Yardımcısı Fazıl Akgül ise konuşmasında, insanoğlunun var olduğu günden beri eğitimin öneminin artarak devam ettiğine vurgu yaparak, globalleşen dünyada artık önemli olanın bilgi ve teknolojik gelişmeler olduğunu belirtti. Açılıştan sonra ise Hayırsever işadamı Yusuf Gül tarafından katılımcılara geleneksel Konya pilavı ikram edildi. Ferit Hepokur-Memleket

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin