“Spor ile Hayata Gülümse” projesiyle maçları izliyorlar - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

“Spor ile Hayata Gülümse” projesiyle maçları izliyorlar


Gençlik ve Spor Bakanlığı, şehit çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundaki çocuklar için “Spor ile Hayata Gülümse” projesini hayata geçirdi.

Spordan sanata, eğitimden madde bağımlılığı ile mücadeleye kadar birçok önemli alanda projeleri hayata geçiren Gençlik ve Spor Bakanlığı, yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Gençlik ve Spor Bakanlığınca hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesi kapsamında vatanları uğruna canlarını feda eden şehitlerimizin çocukları ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda kalan çocuklar projenin ikinci ayağında Ankara’da Gençlerbirliği ile Beşiktaş arasında oynanan Süper Lig karşılaşmasını tribünden izlediler.

Projesi kapsamında Konya’dan Ankara’ya gelen çocuklar ilk olarak Başkent’in tarihi, kültürel yerlerini tanımaları ve öğrenmeleri adına çeşitli etkinliklere katıldı. Çocuklar akşam da Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanan Gençlerbirliği– Beşiktaş karşılaşmasını tribünden izledi.
Proje ile çocuklar, spor müsabakalarını izleme ve başarılı sporcularla tanışma imkânı buluyorlar ve bu sayede çocukların sosyalleşebilmeleri, sportif faaliyetlerle ilgili hale gelebilmeleri ve duygusal açıdan desteklenebilmeleri amaçlanıyor.

Bakanlıkça hayata geçirilen “Spor ile Hayata Gülümse” projesinin ilk aşamasında Rize’den gelen çocuklar Eskişehir’de oynanan Türkiye – İzlanda Milli maçını stadyumda seyretme imkânını bulmuşlardı.

ANKARA, (DHA)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin