Sokak hayvanları için ‘zimmet’ projesi hayata geçirildi. - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Sokak hayvanları için ‘zimmet’ projesi hayata geçirildi.


Eyüpsultan Göktürk’te önceki gün toplanan ve tartışmalara neden olan köpekler tedavilerinin ardından geri bırakıldı. Hayvanseverlerle ortak hareket eden Eyüpsultan Belediyesi, bir ilki gerçekleştirerek ilçede sokak hayvanları için ‘zimmet’ projesini hayata geçirdi.

Sokak hayvanlarının sorunlarını sık sık sayfalarımıza taşıyoruz. Bu konuda hem sivil toplum kuruluşları hem de yerel yönetimler çalışmalar yürütüyor. Buna rağmen sokaklarda aç susuz kalan hayvanlara dair sorunlar ve sorular bitmek bilmiyor. Gazete Habertürk'te yer alan habere göre şehir merkezindeki sokak hayvanı sayısı bir yana ormanlar şehir hayatına alışan ve vahşi yaşamda mücadele veremeyecek hayvanlarla dolup taşıyor. Yapılan çalışmalarda sokak hayvanları aşılanıp kısırlaştırılıyor. Ancak bu çalışmalarda bazı uygulamalar vatandaşların tepkisini çekiyor.

‘SAHİP ÇIKIYORUZ’

Veteriner ekipler ve hayvanseverleri karşıya karşıya getiren bu çalış- maların sosyal medyaya yansıması ve hayvanların ormana atılacağı düşüncesiyle tepkiler büyüyor. İşte o tartışmalardan biri önceki gün Eyüpsultan Göktürk’te belediyenin sokak köpeklerini toplaması sırasında yaşanmıştı. Eyüpsultan Belediyesi olayın duyulmasının ardından yaptığı açıklamada olduğu gibi köpekleri dün tedavilerinin ardından topladıkları bölgelere geri bıraktı. Eyüpsultan Belediye Baş- kan Yardımcısı Ahmet Turan Koçer, çalışmaların sokaktaki hayvanlara sahip çıkılması yönünde olduğunu belirterek, “Bizim yapmaya çalıştığımız, sokak hayvanlarına sahip çıkmak, sahiplenilmelerini sağlamak, bilinç ortaya çıkarmak ve bu konuda taraf olanlarla işbirliği yapmak” dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin