Özel Yemleme Sistemiyle Sokak Hayvanlarını Besliyorlar - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Özel Yemleme Sistemiyle Sokak Hayvanlarını Besliyorlar

Alaplı ilçesinde yaşayan iki hayvansever, plastik borulardan yaptıkları yemleme sistemiyle sokak hayvanlarının beslenme ihtiyacını karşılıyor.
İnternetten gördükleri tavuk yemleme sistemini sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanmaya karar veren Emre Yazgan (27) ve Bülent Türk (30), plastik boru ve şişe ile düz bir plastik parçası temin etti.

Temin ettikleri malzemelerden yemleme sistemi yaparak ilçenin bazı noktalarındaki ağaç ve direklere monte eden Yazgan ve Türk, içine koydukları mamalarla sokak köpeklerini beslemeye başladı.

Yazgan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, internetten gördükleri tavukların yemleme sistemini temin ettikleri plastik parçalara uygulayarak birçok yere monte ettiklerini söyledi.

Sokak hayvanlarının bu sayede daha rahat beslendiğini ifade eden Yazgan, şöyle konuştu: 

"Haftanın 7 günü sokak hayvanlarını beslemek için birçok bölgeye köpek maması bırakırız. İnternette gördüğüm tavukların yemleme sistemini sokak hayvanlarını beslenmesinde uygulanabileceğini düşünerek, plastik boru, plastik su şişesi ve düz bir plastik parçası temin ettik. Plastik boruları ağaçlara monte ederek zemine de plastik parçalarını koyduk. Plastik borunun içine köpek mamasını dökerek doldurduk. Üzerinde yağmur gelmemesi için su şişesiyle kapattık. Köpekler alttan mamayı yedikçe plastik borunun içindeki mama, alttaki plastik parçasının üzerine dökülüyor. Biz sürekli mama vermediğimiz için böyle bir sistem bulduk."

Yazgan, sistem sayesinde mamaların bayatlamadığını ve ziyan olmadığını anlatarak, köpeklerin beslenmesinin daha rahat gerçekleştiğini ve 4 bölgeye koydukları bu sistemi yaygınlaştırmak istediklerini sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin