Online diyet nasıl yapılır, zayıflatır mı? - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Online diyet nasıl yapılır, zayıflatır mı?

Yoğun ve yorucu iş hayatı, ev düzeni içinde düzenli olarak bir diyetisyene devam etmek de mümkün olmayabiliyor. İşte bu bağlamda ortaya çıkan “online diyet” kavramı kişilerin bu ihtiyaçlarına cevap verir nitelikte.


Obezitenin hızla yayılması ve beraberinde pek çok hastalığı getirmesi, modern şehir hayatının insanları her geçen gün şişmanlatması diyet programlarına olan ilgiyi de artırmaktadır. Günümüzde hemen herkes bir diyet programı uygulamakta zayıflamaya, kilo vermeye çalışmaktadır. Ancak sistemli, programlı bir şekilde gerçekleştirilemeyen diyetlerin de sonu hep hüsranla bitmekte, hedeflenen kiloya ulaşmak mümkün olmamaktadır. Bu bakımdan ciddi anlamda, gerçekten kilo vermek isteyen kişilerin profesyonel bir yardım alam gerekliliği doğmaktadır. Fakat yine yoğun ve yorucu iş hayatı, ev düzeni içinde düzenli olarak bir diyetisyene devam etmek de mümkün olmayabiliyor. İşte bu bağlamda ortaya çıkan “online diyet” kavramı kişilerin bu ihtiyaçlarına cevap verir niteliktedir.

Çünkü hem pek çok diyetisyenin seanslarından daha uygun fiyatlıdır hem de evin, ofisin konforunda danışmanlık almak mümkündür. peki, nedir ve nasıl gerçekleşir bu online diyetler?

Online diyet nedir?

Online diyet, isminden de anlaşılacağı üzere danışanın internet olan her hangi bir ortamda rahatlıkla rehberine ulaşabileceği, sorular sorup öneriler alabileceği bir uygulamadır. İstenen koşullar karşılandığında danışana internet ortamından form gönderilir, formdaki bilgiler ışığında kişiye en uygun diyet, beslenme programı hazırlanır ve diyetin takibi de yine internet ortamından gerçekleşir.

Kişi öncelikle telefonla arnır ve ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirilir, bu görüşmede danışana dair tüm doneler toplandığı ve formda eksik kalan yerlere eklendiği gibi diyetle ilgili öneriler de paylaşılır. Hem formdaki bilgiler hem de telefon görüşmesinden elde edilen verilerle kişiye en uygun beslenme programı hazırlanır ve muhtemelen aynı gün içinde gönderilir. Hazırlanan beslenme programında kişiye 1 haftalık bir menü iletilir. Kişi bu beslenme programına uymak koşuluyla her haftanın aynı günleri yaklaşık aynı saatlerde aynı kıyafetleri giyerek tartılır ve gelişmeleri gözler. Gelişimi danışan sadece kendisi görmez, bir de tartının fotoğrafını çekip danışmanına atar. Bunun değerlendiren uzman, geçen bir haftayı değerlendirmek danışanı ile ayrıntılı bir telefon görüşmesi yapar ve artılar, eksileri değerlendirir. Bu şekilde danışman kişinin bir haftada verdiği kiloya göre bir sonraki haftanın beslenme programını hazırlar ve gönderir. Ayrıntılar

Online diyetin faydaları nelerdir?

1.    Zamandan tasarruf yapılır

Büyükşehirlerde işten eve gitmek bile saatler alıyorken, işten bir zaman bulup da diyetisyene gitmek ve buna düzenli olarak devam etmek çok zordur. Ancak online diyet programları ile zamanınız size kalır.

2.    Uzman ve danışan arasındaki mesafeler kalkar

Diyetisyen ile yüz yüze görüşme yapılan programlarda diyetisyenin uygun olduğu bir gün, saat bulmak her zaman mümkün olmayabilir ya da danışan için uygun olan zaman diyetisyene uymayabilir. Ancak online diyette uzaman her daim internetin ucunda.

3.    Uzamana ulaşmak için saatlerce yol gitmek, trafikle mücadele etmek gerekmez.
Diyetisyene ulaşmak için trafikte harcayacağınız zamanı spor yaparak değerlendirebilir, diyetten daha kısa sürede olumlu sonuç alabilirsiniz.

4.    Tüm yaşam boyu uygulanabilecek, saklanabilecek bir sağlıklı beslenme programı hep elinizin altında olur. Sizin için en sağlıklı olan beslenme programı hep bir tık uzağınızda, elinizin altında olur.

5.    Sadece online değil, telefon görüşmeleriyle de vakit kaybetmeden en doğru destek alınabilir.

Yanıtını aradığınız tüm sorular için online diyette uzaman telefonları her zaman sizin için açıktır.

6.    Diyeti bozan kaçamaklara yer yok.

Online diyet programları tüm gün aç kalmadan zayıflama odaklı olduğu için acıkmadığınız için sağlıksız atıştırmalıklara da ihtiyaç duymazsınız. Zaten uzamanlar her gün ne yiyip içtiğinizi kontrol ediyor olacaklar.

7.    Öğünleri kaçırma, atlama gibi bir sorun yok.

Beslenme programınız çok ayrıntılı ve net olduğu için öğünleriniz düzenli olacak.

8.    Sadece Türkiye’den değil, dünyanın her yerinden ulaşmak mümkün.
Sınırları, mesafeleri unutun internetin olduğu her yerde online diyeti uygulayabilirsiniz.

9.    Maddi açıdan standart diyetisyen ücretlerinden çok daha düşük maliyetlidir.
Online diyet için paket ücretleri kesinlikle diyetisyen seanslarından çok daha uygundur. oradan tasarruf yapacağınız para ile kendinize yeni bedeninize uygun kıyafetler alabilirsiniz.

10.    Nerede olduğunuzun bir önemi yok.
Online diyet, zaman ve mekandan bağımsız olarak uygulanabilir, takip edilebilir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin