NASA, Güneş Sistemi içerisinde 9. bir gezegenin olduğunu belirtti - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

NASA, Güneş Sistemi içerisinde 9. bir gezegenin olduğunu belirtti

NASA, Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın emri ile odak noktasını Mars’dan Ay’a doğru çekmişti. Böylece insanlığın Mars’a kurulabilecek bir koloni hayali de hafiften suya düşmeye başlamıştı. Tabii NASA ekibinin bir kısmı şu an Donald Trump’ın emri ile uğraşırken, bir diğer kısmı da içerisinde bulunduğumuz Güneş Sistemi üzerinde araştırmalara devam ediyor. Yeni araştırmalara göre bu Güneş Sistemi içerisinde 9. bir gezegen olabilir. Hatta birçok bilim adamı şu an bu 9. gezegenin varlığına kesin gözü ile bakıyor. Bahsettiğimiz bu gezegenin ise şimdiki adı Planet Nine.
Yapılan açıklamalara göre Planet Nine, Dünya’dan 10 kat daha fazla kütleye sahip. Ayrıca bu gezegenin Güneş’e olan uzaklığı ise Neptün gezegenin Güneş’e olan uzaklığından 20 kat daha fazla. Caltech ekibinden bir bilim adamı, “Artık böyle bir gezegenin varlığını gösterebileceğimiz 5 farklı kanıt bulunuyor elimizde. Eğer bu kanıtlara rağmen Planet Nine gezegenini görmezden gelirsek, karşımıza daha fazla sorun, çözmemiz gereken daha fazla bulmaca çıkıyor. Bulduğumuz 5 kanıtı da açıklığa kavuşturmamız gerekiyor böyle bir durumda.” diyor bu konuda.

Böyle bir gezegeni uzayın boşluğunda bulabilmek için en iyi gözlem teleskobu, Subaru Teleskop olarak görünüyor. Bu yüzden birçok bilim insanı ve gözlemci de şu an o teleskop aracılığı ile Planet Nine isimli gezegeni arıyor. Ayrıca bu gezegenin genel olarak tüm Güneş Sistemimiz içerisinde büyük bir etkiye sahip olduğu da başka bilim insanları tarafından söyleniyor.

Tüm bunların haricinde, 2017 yılında çıkacak olan oyunlar ve 2018 yılında çıkacak olan oyunlar yazılarımıza göz atabilirsiniz. Önümüzdeki günlerde bizleri çok güzel oyunlar bekliyor. Fakat yeni oyunlardan ziyade, daha dar bir yelpazede güzel oyunlar arıyorsanız, en iyi PS4 oyunları yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi PlayStation 4 oyunları listemiz uzun geldiyse, sizi en yeni ve PlayStation kullanıcıları tarafından muhtemelen çokça tercih edilen oyun ile tanıştıralım: FIFA 18 inceleme. Eğer futbol temelli bir oyun yerine, direkt bir WWE oyunu arıyorsanız, güreşmek istiyorsanız da WWE 2K18 güreşçi listesi, ek paketleri, rehberleri, ipuçları ve daha fazlası yazımıza göz atmayı unutmayın.

Son olarak, kardeş sitemizin GTA Online rehberi: taktik ve ipuçları, hileler, modlar ve oyun hakkında her şey yazısına bakmayı ve bizlerin sosyal medya kanallarını takip etmeyi unutmayınız. Facebook ve Twitter sayfalarımızdan aktif olarak haber paylaşımları yapmaktayız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin