Kayseri'de Çocuk Meclisi Kuruldu - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Kayseri'de Çocuk Meclisi Kuruldu

Çocukların daha fazla söz sahibi olması. Çocuk hakları konusunda bilinçlenmenin arttırılması, çocukların sosyal hayata katılımının desteklenmesi ve kent yönetiminde karar süreçlerine dahil edilmeleri amacıyla kurulan çocuk meclisi toplantısının açılışında Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından çocukların halk oyunu gösterileri sunuldu. Ardından bütün salon müzik eşliğinde dans etti.

Toplantıda konuşan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Biz istiyoruz ki hayali olan gençlerimiz olsun. Evrensel olmadan milli olamayız. Önce demokratik olacağız. Önce katılımcılığa inanacağız. Önce çocuklarımıza güveneceğiz. Ondan sonra milli olabiliriz ve güzel şeyler yapabiliriz. Siz isteyin biz yapmaya çalışalım. Sizin hayalleriniz bizim hedeflerimiz olsun. Bu mecliste çok güzel kararlar alınacak. Bu alınan kararları da bizler yerine getirmek için çok uğraşacağız sizin hayalleriniz bizim hedeflerimizdir" dedi.

Karesi Kaymakamı Abdulkadir Demir konuşmasında, "Siz çocuklar ülkemizin geleceğisiniz. Biz sizleri çok seviyoruz. Niye diye soracak olursanız. Sizler geleceğin tohumlarsınız. Bu tohumun içinde ileride ülkemizi idare edecek olan ilim adamları, bilim adamları, doktorlar, kaymakamlar, valiler ve ilerde her şeyin en iyisini yapacak çocuklar var burada. Burada geleceğimiz var. Herkesin yaşam hakkı var bu yaşam hakkı ile dolayısıyla kendisini ifade etme hakkı var. Dolayısıyla yönetimde hakkınız olması lazım. Kent konseyi çerçevesinde çocuk meclisinin kuruluşu da buna vesile olacak. Sizlerin eğitimi öğretimi bizlere emanet. Unutmayın ki dünyayı şekillendiren insandır" dedi.

Program, çocukların dilek ve temennileriyle son buldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin