Ekolojik yaşam merkezi kuruluyor - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Ekolojik yaşam merkezi kuruluyor

Her alanda ilklerin yaşandığı Bursa’ya Ekolojik Yaşam Merkezi kuruluyor. Merkez, Bursa’nın tarım potansiyelini tanıtarak gelişmesine katkı sağlayacak ve organik tarımı ön plana çıkaracak
Osmangazi Belediyesi, organik tarıma katkı sağlayacak Ekolojik Yaşam Merkezi ile bir ilki daha gerçekleştiriyor. Hamitler bölgesinde kurulacak olan Ekolojik Yaşam Merkezi'nin Bursa'da organik tarımla ilgili bilinci ve farkındalığı artıracağını ifade eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Ekolojik Yaşam Merkezi'nde doğal yaşamı desteklemeyi amaçladıklarını ve permakültür ile kent bahçeciliğini de tanıtacaklarını söyledi.

"DOĞA İLE BAĞIMIZ GÜÇLENECEK"

Bireysel beceriler ve eğitimlerle doğa ile bağların çok daha fazla güçleneceğini belirten Başkan Dündar, "Merkezde, herkese açık eğitimlerde bir araya gelen köylü ve şehirli vatandaşlarımız arasında bağlar kurulacak. Doğal üretim yapabilen insanların doğal ürünleri bilinçli tüketiciye ulaşacak ve doğal üreticilere ekonomik kazanç sağlayacak. Böylelikle çocuklarımızı, gençlerimizi doğal yaşama eğitimleri ile öğretici aktivitelere hazırlayacağız. Bunun yanında merkezde; toprak, su, rüzgar ve güneş enerjilerinden yararlanarak iyi izolasyon sağlayan malzemelerle birlikte enerji verimliliği de sağlanacak. Doğal olan her ürün, bu merkezde yer alacak" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin