Diyarbakır'da Bağımlılıkla Mücadele Çalışması - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Diyarbakır'da Bağımlılıkla Mücadele Çalışması

DİYARBAKIR - Yeşilay Diyarbakır Şubesi ile Diyarbakır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 47 Uzmana Bağımlılıkla Mücadele Eğitici Eğitimi verdi.


Gün boyu süren eğitimde ASPM, TBM Formatörü Ramazan Kamçı Uygulayıcı Eğitimini, TBM formatörü Aycan Bayar Ana Hatlarıyla TBM, Rehber Öğretmen olan TBM Tütün Bağımlılığı formatörü Kadri Kaya Tütün Bağımlılığını, Madde Bağımlılığı Formatörü Ece Kudret Demirci Madde Bağımlılığını, TBM Teknoloji Bağımlılığı Formatörü Beritan Okuyucu Teknoloji Bağımlılığı Eğitimlerini verdiler.

SERTİFİKA TÖRENİ
Sertifika Töreni eğitimden sonra Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünü Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Diyarbakır Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlü Halit Açar, Yeşilay Diyarbakır Şube Başkanı Yahya Öger, Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Bazı Kamu Kurum Amirleri katıldı.

“YEŞİLAY’IN ÇALIŞMALARI TAKDİRE ŞAYAN”
Törende konuşan Diyarbakır Vali Yardımcısı Tuğba Koşal, Bağımlılıkla mücadelenin önemli olduğunu belirterek, Yeşilay’la çalışmalarının bu anlamda devam edeceğini, Diyarbakır Yeşilay çalışmalarının takdire şayan olduğunu söyledi. Bir bireyi bile bağımlılıktan kurtarmanın önemli olduğuna değinen Koşal, Diyarbakır’da insanların artık valiliğe müracaat ederek bağımlılıktan kurtulmak istediklerini ve valiliğinde kendilerine yardımcı olduklarını dile getirdi.

UZMANLAR SAHADA AKTİF OLARAK ÇALIŞACAK 
Müdürü Halit Açar ise, Bağımlılıkla mücadele noktasında 47 uzmana verilen bu eğitim İlerleyen zamanlarda daha büyük sayılara ulaşılarak verileceğini vurgulayarak, eğitim alan uzmanların sahada aktif olarak çalışacaklarını söyledi. Açar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı birimlerde görev yapacakları gibi diğer kurum ve kuruluşlara da bu anlamda destek çıkacaklarını dile getirdi.

AMATEM VE YEDAM’IN KURULMALI
Yeşilay Diyarbakır Şube Başkanı Yahya Öger de, Bağımlılıkla mücadelenin önemi üzerinde durarak, 47 kursiyer ile Diyarbakır’da daha yüksek bir performansla sahada olacaklarını dile getirdi. Yeşilay’ın çalışmalarını, Diyarbakır Yeşilay Şubenin faaliyetlerini anlatan Öger, AMATEM ve YEDAM’ın kurulması gerekliliğine vurgu yaptı. Konuşmalardan sonra Vali Yardımcısı Tuğba Koşal ve protokol, TBM Eğitici Eğitimi alan katılımcılara sertifikalarını verdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Açar, eğitim veren eğitmenlere ve Diyarbakır Yeşilay Şube Başkanı Öger’e teşekkür belgesini takdim etti. Kaynak: 47 Uzmana TBM bağımlılıkla mücadele eğitimi verildi

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin