Çocuk tacizcisine 3 yıl hapis! - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Çocuk tacizcisine 3 yıl hapis!

10 yaşındaki kız çocuğunu yanaklarından öpen Tayfun Uzun’a 3 yıl hapislik verildi.


Gazimağusa’da 16 Mayıs 2017 tarihinde, 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Tayfun Uzun, dün Gazimağusa Ağır Ceza Mahkeme Heyeti tarafından suçlu bulunarak 3 yıl hapse mahkum edildi.

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkem Heyeti adına kararı okuyan Heyet Başkanı Kıdemli Yargıç Fadıl Aksun, sanığın 16 Mayıs 2017 tarihinde, İsmet İnönü Bulvarı üzerinde bulunan bir apartman önünde, yürüdüğü sırada, 10 yaşındaki kız çocuğunu yanaklarından öperek cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi.

Sanığın işlemiş olduğu suçun son dönemlerde yaygınlık gösteren suçlardan olduğunu ve bu suç türünün toplumda büyük öfke ve infiale yol açtığına vurgu yapan Aksun, kamu yararı gereği sanığa ibret verici ve caydırıcı bir ceza verilmesinin gerekli olduğunu ifade etti.

3 yıl hapislik cezası verildi

Kamu yararı gereği sanığa hapislik dışında bir ceza verilmesinin mümkün olamayacağını belirten Aksun, sanığa verilecek hapislik cezasının süresini takdir ederken, sanık lehindeki hafifletici nedenlerin yanı sıra konu suçların yaygınlığı ve kamu menfaatini de göz önünde bulundurduklarını ve sanığı 3 yıl hapis cezasına mahkum ettiklerini açıkladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin