Canan Karatay'dan enerji içeceği uyarısı. - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Canan Karatay'dan enerji içeceği uyarısı.


Prof. Dr. Canan Karatay'dan enerji içecekleri için korkutan uyarı! Enerji içeceklerinin insanın bağışıklık sistemini çökertebileceğini söyleyen Karatay, bu tür içeceklerin alkolden daha fazla karaciğeri yağlandırabileceğini söyledi.

DHA’ya açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Canan Karatay, enerji içeceklerinin verdiği enerjinin mutluluk hissine neden olduğunu ve bağımlılık yaratabileceğini söyledi. Enerji içeceklerinde bulunan yüksek miktarda mısır şurubu şekeri ve kimyasallarının insanın bağışıklık sistemini çökertebileceğini belirten Karatay şöyle konuştu:

"Bütün enerji içeceklerinin içine koyulan yüksek miktardaki mısır şurubu şekeri ve kimyasallar insanın bağışıklık sistemini çökertir, bağırsakları mahveder, beyni mahveder. Verdiği enerji bir-iki saat sürse dahi insanı perişan hale getirir. O birkaç saat için verdiği enerji mutluluk hissine insanlar bağımlı olur. Dediğiniz gibi alkolden daha tehlikeli bir şekilde karaciğeri yağlandırır. Alkolden daha tehlikeli bir şekilde beyni bozar, bağırsakları bozar, bağışıklık sistemini çökertir ve her türlü hastalığın temeli atılmış olur" diye konuştu.

Canan Karatay, söz konusu içeceklerin ne gibi hastalıklara yol açtığı konusunda da şunları kaydetti:

"İşte bu şekerli içecekler, şekerli gazlı içecekler dahil, enerji içecekleri bağırsaklardaki dost bakterileri öldürüyor, bağırsak hücrelerini parçalıyor. Bununla beraber düşman bakterileri çoğaltıyor, şeker hastalığının temeli atılıyor. Tiroit, haşimato, alzheimer, kanserler, şeker hastalığı, tansiyon hastalığı, böbrek hastalığı, karaciğer yağlanması, pankreas hastalığı Tip1 ve Tip2 diyabet gibi hastalıkları tetikliyor."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin