14 yaşındaki çocuk model, 13 saat çalışmaya dayanamayarak öldü. - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

14 yaşındaki çocuk model, 13 saat çalışmaya dayanamayarak öldü.

Kapitalist dünya düzeni, henüz 14 yaşında olan Dzyuba isimli çocuğu model olarak podyumda 13 saat çalıştırınca, aşırı yorgunluk ve menenjitten ölümüne neden oldu. Dünyadaki kapanmaz iştahları ve doymak bilmeyen kasalarına 14 yaşındaki çocuğu kurban eden emperyalistlere dünya sessiz...

Normal insan gücü için bile 8 saat olan çalışma süresinin çok üstünde bir zaman boyunca, dinlenmesine bile izin verilmeyen Dzyuba, hayatının baharında emperyalist ve kapitalistlerin kurbanı oldu. 14 yaşındaki Dzyuba, 13 saatlik defileden sonra aşırı yorgunluk ve menenjit nedeniyle girdiği komada hayatını kaybetti.

YORULDUĞU HALDE DEFİLEYE DEVAM ETTİRDİLER

Rusya ’nın Perm şehrinde yaşayan Dzyuba isimli çocuk model, Şanghay’da düzenlenen ve 13 saat süren defilede yorgun düştü. Defileyi tamamlaması istenen ve sağlık desteği bulunmayan defilenin sonunda hastaneye kaldırılan Dzyuba komaya girdi. İki gün komada kaldıktan sonra hayatını kaybeden Dzyuba’nın ölüm sebebinin aşırı yorgunluk ve menenjit olduğu belirtildi.

ANNESİNE ÇOK YORULDUĞUNU SÖYLEMİŞ

Rus kanalına konuşan genç modelin annesi Oksana, "Beni sürekli arıyordu. Çok yorulduğunu ve uyumak istediğini söylüyordu. Hastalığının başlangıcında olduğu için belirtileri göremedik" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin