İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçin Okulda Pazar Kurdular - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

İhtiyaç Sahibi Öğrenciler İçin Okulda Pazar Kurdular

İhtiyaç sahibi öğrenciler için okulda pazar kurdular

Bursa özel Kültür Okulları sosyal sorumluluk ve yardımlaşma projelerine destek olmak amacıyla her yıl düzenlediği ‘Pazar Kültürü’ etkinliğinde öğrenciler, sattıkları ürünlerden elde edilen geliri ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

Özel Bursa Kültür Okulları’nda eğitim gören birinci sınıf öğrencileri,bu yılki ‘Pazar Kültürü’ etkinliğinde de meyveden kuruyemişe, giysilerden züccaciye ürünlerine varıncaya birçok kadar ürünü satışa sundu. Öğretmenlerin gözetiminde gerçekleştirilen satışlara veliler yoğun ilgi gösterdi.

Bu etkinlikle pazarların, sadece ticari bir yer olmadığı, aynı zamanda dayanışma ve insani paylaşımların yaşandığı alanlar olduğunu yansıtanKültürlü Minikler, gerçekleştirilen etkinlikle yerli malı kullanmanın da bilincine vardı.

Renkli görüntülerin yaşandığı ‘Pazar Kültürü’nde,satış için sarf ettikleri çaba ile tecrübeli pazarcıları aratmayan Kültürlü Minikler, seslerini olabildiğince gür çıkararak müşterilerine ulaşırken, veliler de bu eğlenceli dakikaları cep telefonları ve fotoğraf makineleriyle ölümsüzleştirdi.

BURSA, (DHA)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin