Tınaztepe’deki HGS Ücretleri İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Gidiyor - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Tınaztepe’deki HGS Ücretleri İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Gidiyor

Dokuz Eylül Üniversitesi ile ilgili görsel sonucu
Dokuz Eylül Üniversitesi, Tınaztepe Yerleşkesi’ndeki Hızlı Geçiş Sistemi (DE-HGS) uygulaması hakkında açıklama yayınladı.Güvenlik nedeniyle uygulanan sistemden elde edilen gelirin de yine üniversiteliler için sosyal sorumluluk projelerinde kullanıldığı belirtildi.

DE-HGS UYGULAMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMA ŞÖYLE:
Tınaztepe Yerleşkemizde Dokuz Eylül Hızlı Geçiş Sistemi (DE-HGS) uygulaması; koruma ve güvenlik hizmetlerini etkin ve verimli yürütebilmek, muhtemel güvenlik sorunlarının önüne geçmek amacıyla başlatılmıştır. Üniversitemizin internet sayfasında da duyurduğumuz bu önlemler, Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında tüm kamu kuruluşlarında uyulması zorunlu emniyet tedbirleri kapsamında hayata geçirilmiştir.

GÜVENLİK NEDENİYLE BAŞLATILDI
Kamusal alan niteliğindeki Üniversite yerleşkeleri, tüm öğrencilerin kullandığı ortak yaşam alanıdır. Üniversitemizin yönetimi güvenlik nedeniyle başlatılan HGS uygulamasına geçiş kararı ile öğrencilerimizin kamusal alandan hakkaniyetle yararlanabilmelerine yönelik bir düzenleme öngörmüştür. Alınan kararlar uyarınca araçların HGS etiket bedelleriyle; Üniversitemizin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında dezavantajlı ve/veya ihtiyaç sahibi öğrencilerimizin sorunlarının giderilmesi amaçlanmaktadır. Bu bedeller, öğrencilerimizin yemek, burs, hizmet karşılığı ve benzeri olanakların arttırılmasında kullanılmaktadır.

TERCİH ÖĞRENCİLERİN
Kampüs kamusal alanlarının tamamı öğrencilerin kullanımına sunulmuştur ancak öğrencilerin kampüslere araçlarıyla gelme konusundaki tercihleri, öğrencilere bırakılmıştır. DE-HGS’den yararlanmak istemeyen öğrencilerin kampüse girmelerine engel olan bir uygulama ise söz konusu değildir. Tüm öğrencilerimiz kampüse toplu taşıma araçları ile ücretsiz girmektedir. Toplu taşıma araçlarının kullanımında artış olması durumunda belediye tarafından gereken önlemlerin alınması için üniversitemizce girişimde bulunulacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin