Sloganları: Sen Yoksan Bir Eksiğiz - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Sloganları: Sen Yoksan Bir Eksiğiz


İzmir Özel Zafer Temel Lisesi öğrencileri “Sen yoksan bir eksiğiz” sloganıyla Türkiye'nin her yanına yayılan iyilik zinciri oluşturdu. Topladıkları bot, çizme ve kışlık giysileri ihtiyacı olan arkadaşlarına gönderen yardımsever öğrenciler örnek oldu.

İzmir Konak'taki Özel Zafer Temel Lisesi öğrencileri "Sen yoksan bir eksiğiz" diyerek yurdun dört bir yanına yayılan iyilik zinciri oluşturdu. Öğrenciler yardıma ihtiyacı olan arkadaşlarına bot, çizme ve kışlık giysi toplayarak onların soğuk kış günlerinde üşümesini engelledi.

Yurdun her yerine yardım göndermeye başlayan gençler İzmir'deki ihtiyaç sahibi aileleri de unutmadı. İzmir'deki muhtarlıkları gezerek yardıma ihtiyacı olan aileleri belirleyen öğrenciler önümüzdeki günlerde de bu ailelerin 1 aylık gıda ihtiyacını karşılayacak. Lise öğrencileri, bir gün kanser hastası çocukların yaşadıklarından etkilenerek, maddi durumu iyi olmayan kanser hastası çocuklara yardım etme fikrini rehber öğretmenleri Gözde Aldatmış ve Hatice Demir'e anlattı.

Yardım yağıyor

İki rehber öğretmen de öğrencileriyle büyük projeyi başlattı.
Aldatmış, sosyal medya hesabından Türkiye'deki rehber öğretmenlerin üye olduğu gruba, "İhtiyaç sahibi öğrencilere yardım etmek istiyoruz. Bize ulaşır mısınız?" diye yazdı.

Yarım saat içinde 100 rehber öğretmen Gözde öğretmene maddi durumu iyi olmayan öğrencilerini ve ihtiyaçlarını sıraladı.

Gözde ve Hatice öğretmen ile öğrenciler, Instagram, Twitter ve Facebook'ta "Sen yoksan bir eksiğiz" isimli grup kurarak tüm Türkiye'deki yardıma ihtiyacı olan öğrencilere ulaşmaya başladı. Grubun henüz 1 ay önce kurulduğunu belirten rehber öğretmen Aldatmış, yaklaşık bin takipçiye ulaştıklarını ve ihtiyaç çağrılarının Twitter'dan hızla yayıldığını söyledi.

'Amacımız hiç bir çocuğun üşümemesi'

Rehber öğretmen Aldatmış, "Amacımız Türkiye'nin hiçbir yerinde, hiçbir köy okulunda, doğu-batı fark etmeksizin bütün çocuklarımızın üşümemesi" dedi. Aldatmış, şunları söyledi:

"İhtiyaçlar genelde bot, mont ve bakliyat çeşitleri oluyor. Çağrılara her yerden yardım yağıyor. Geçtiğimiz gün Çorum'da bir ilkokul öğretmeni 10 adet bot gönderdi. İlk teslimat noktası Siirt'te bir lise oldu. Topladığımız bot ve giysiler 14 çocuğumuzun eline ulaşacak. Hakkari ve Ardahan'daki çocuklarımıza da mont, bot ve eldiven gönderdik."

Tansu Edip Gökbudak

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin