“Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Avukat Ağı’’ Atölye Çalışması Başlıyor - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

“Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Avukat Ağı’’ Atölye Çalışması Başlıyor

Geçtiğimiz günlerde ilk duyurusunu yaptığımız “Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Avukat Ağı’’ atölye çalışmasının başvuru süresi 10 Aralık 2016‘ya kadar uzatılmıştır.

1993 yılından bu yana kadına yönelik şiddet ve şiddetin en ağır biçimlerinden biri olan kadın ticareti ile mücadele çalışmaları yürüten Kadın Dayanışma Vakfı, bünyesindeki Kadın Danışma Merkezi’nde gönüllü hukukçu, sosyal çalışmacı ve psikologların dayanışmasıyla ve feminist bakış açısı/yöntemlerle, şiddete maruz kalan kadınlara ücretsiz danışmanlık vermektedir.

Kadına yönelik şiddetle mücadelede, dayanışma temelinde kurulan gönüllülüğün önemini uzun yıllara yayılan Kadın Danışma Merkezi pratiğiyle ortaya koyan Vakıf,bu çerçevede Hollanda Büyükelçiliği’nin desteği ile yürüttüğü “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Mekanizmalarının Güçlendirilmesi Projesi” ile “Kadın Dayanışma Vakfı Ankara Gönüllü Avukat Ağı” atölye çalışmasını başlatıyor.

Şiddete maruz bırakılan daha çok sayıda kadının, Kadın Danışma Merkezi’mizde ulaşılabilir ve ücretsiz hukuki destek alabilmesi için kadına yönelik şiddet alanında çalışan ve/veya çalışmaya gönüllü kadın avukatlara yönelik planlanan atölye şu başlıklardan oluşmaktadır:

Toplumsal Cinsiyet,
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele,
Görüşme Teknikleri
Ruhsal Travma
Şiddet ve Travma ile çalışırken İkincil Travmatizasyondan Korunma Çalışması,
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası ve Ulusal Yasal Düzenlemeler ve Destek Mekanizmaları,
Gönüllü Avukatların Hizmet Sunum Modeli
Katılımcı avukatların, atölye sonrasındaki süreçte Ankara’da bulunan Kadın Danışma Merkezi’mizde gönüllü hukuki destek çalışmalarında yer almaları beklenmektedir.

16-17 ve 23-24 Aralık’ta yapılması planlanan ve 4 gün sürecek atölye çalışmasına başvurmak isteyen avukatların kadindv@yahoo.com.tr adresine 10 Aralık 2016’ya kadar e-posta ile katılımını iletmeleri gerekmektedir. Atölye çalışmasının bütünlüğü açısından, belirtilen 4 günün tamamına zorunlu katılma şartı vardır.

*Atölye çalışması tüm çeşitliliğiyle kadın avukatlara açıktır.

Kadın Dayanışma Vakfı
The Foundation for Women’s Solidarity
Mithatpaşa Cad. 10/11

06410 Sıhhiye/ANKARA

0 312 432 07 82

0 312 430 40 05

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin