İhtiyaç Sahibi Üniversite Öğrencilerine ÇOMÜ Butik - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

İhtiyaç Sahibi Üniversite Öğrencilerine ÇOMÜ Butik

İhtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine ÇOMÜ Butik

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi (ÖSEM) binasında açılan ÇOMÜ Butik’teki kullanılmamış ya da az kullanılmış kıyafet, ayakkabı, çanta ve ev eşyalarından ihtiyaç sahibi öğrenciler yararlanabilecek.

ÇOMÜ Terzioğlu Yerleşkesi Öğrenci Sosyal Etkinlik Merkezi’nin 1’inci katında, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Erdem, Prof. Dr. Süha Özden, Gelibolu Piri Reis MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. İsmail Elagöz’ün katılımıyla ÇOMÜ Butik açıldı. Kullanılmamış ya da az kullanılmış kıyafetten, çantaya, ayakkabıdan, ev eşyalarına kadar insanların günlük ihtiyaçlarını karşılayabilecek eşyaların bulunduğu ÇOMÜ Butik’ten öğrenciler sadece kimlik kartlarını göstererek istediklerini alabilecek.

ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, ÖSEM’in öğrencilerin bütün faaliyetlerinin merkezi olduğunu, buranın öğrenciler tarafından daha aktif halde kullanılması için çalışmalar yaptıklarını belirterek, "ÖSEM, öğrencilerimizin çok daha fazla zaman geçireceği bir yer olacak. Son bir yılda çok önemli dönüşümler yaptığımız ÖSEM ile ilgili daha yapacaklarımız var. Üniversitemize ülkemizin her yerinden gelen, ekonomik durumu birbirinden çok farklı öğrencilerimiz var. ÖSEM binasında ihtiyacı olan öğrencilerimize ulaşmak ve destek sunmak için daha öncesinde Burs ve Barınma Koordinatörlüğü kurduk. Koordinatörlük barınma veya burs konusunda desteğe ihtiyacı olan öğrencilerimizi tespit edip, onlara bu konuda yardımcı olabilmeyi amaçlıyor. 3 aydır çalışmaya başlayan Burs ve Barınma Koordinatörlüğü öğrencilerimize büyük destek sağlamaya başladı" dedi. ÇOMÜ Butik’in öğrencilerin gelip, ihtiyaçlarını almaktan çekindikleri bir yer olmayacağını ifade eden Rektör Acer, "Burası yardımlaşmanın, destek olmanın adresi olacak. O anlamda müstesna bir yer. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin