Belediyeden Muhtaçların Evlerinde Temizlik - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

Belediyeden Muhtaçların Evlerinde Temizlik

Belediyeden muhtaçların evlerinde temizlik

Denizli'nin Pamukkale ilçesinde, belediye sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında düşkün durumdaki 65 yaş üstü ve engelli kişilerin başvurması halinde evlerini temizliyor. Yapılan başvurular sonucunda bu yıl içinde 100 evin temizlendiği öğrenildi.

Pamukkale Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları kapsamında evde temizlik hizmeti yapıyor. İlçe sınırları içinde yaşayan ve 65 yaş üstü, engelli ya da ihtiyaç sahibi olan kişiler Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne başvurarak temizlik yapılması konusunda talepte bulunuyor. Ekipler ilk olarak talep sahiplerinin evlerinde inceleme yapılarak, gerçekten ihtiyaç sahibi olup olmadıkları tespit ediliyor. Başta ev içi temizlik olmak üzere, halı ve koltuk yıkama ve gerekli olduğu takdirde boya ve onarım işleri de yapılarak, ihtiyaç sahibi vatandaşların hayatları kolaylaştırılıyor. Toplam 26 kişilik ekip periyodik zamanlarda aynı evlere giderek temizlik çalışmalarına devam ediyor. Pamukkale Belediyesi ekipleri bugüne kadar 100 evi temizledi.

AK Partili Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, engelli, 65 yaş üstü ve ihtiyaç sahiplerinin Pamukkale Belediyesi'ne başvurmaları halinde yapılan incelemeyle bu hizmeti vermeye başladıklarını söyledi. Başkan Gürlesin, "İnsanlarımızın mutluluğu için çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan biri de evde temizlik hizmeti. 65 yaş üstü, engelli ve gerçekten ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımızı tespit ederek onların evlerini temizleme çalışmalarımız devam ediyor. Yatalak olup kimsesi olmayan vatandaşlarımız var. Ya da yaşlılıktan dolayı temizlik yapamayan insanlarımız var. Engelli bireylerin yaşadığı alanlarda yaşanan sıkıntılar var. Bize gelen talepleri inceleyerek gerçekten gerekli olduğu tespit edilirse ekiplerimiz o evi dip bucak temizliyor. Eğer gerekli olursa badana ve benzeri işlemler de yapılıyor. Bu projemiz sayesinde hayatlarını kolaylaştırdığımız insanlarımız var. Biz sosyal belediyecilik konusunda farklı çalışmalara imza atıyoruz" dedi.

Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin