TEOG 1.Dönem Sınavı Saat Kaçta, TEOG Oturum Saatleri Süresi - Yaşam ve Toplum Haber

SON DAKİKA

Post Top Ad

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin

TEOG 1.Dönem Sınavı Saat Kaçta, TEOG Oturum Saatleri Süresi

Temel Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG) ikinci dönem sınavları bu hafta içerisinde yapılacak. 23-24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak TEOG sınavına yüzbinlerce öğrenci girecek. Peki TEOG sınavı saat kaçta yapılacak? 1. Dönem TEOG sınavları 23 - 24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak. TEOG saat kaçta başlayacak?
1 milyonun üzerinde öğrencinin katılacağı TEOG 1.Dönem sınavı saat kaçta yapılacak? 23 - 24 Kasım 2016 tarihlerinde yapılacak TEOG sınavları saat kaçta başlayacak? TEOG 1.dönem sınavı oturum saatleri. İki gün sürecek TEOG sınavları sabah 09.00'da başlayacak ve 120'şer dakika sürecek. Öğrencilerin TEOG sınavında her ders için 40'ar dakika zamanı olacak. 23 Kasım 2016 Çarşamba günü öğrenciler, Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavlarına girecek. Öğrenciler her dersten 20 soruya cevap verecek. 
TEOG SINAVI SAAT KAÇTA BAŞLAYACAK? 
1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katılacağı TEOG 1.Dönem sınavında, her dersin sınavının yaklaşık 40 dakika sürecek. TEOG sınavlarında ilk gün yani 23 Kasım 2016 Çarşamba günü öğrenciler, Türkçe, Matematik ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinin sınavlarına girecek. Öğrenciler her dersten 20 soruya cevap verecek. TEOG sınavlarına bu tarihlerde giremeyen öğrenciler mazeret sınavlarına 17-18 Aralık 2016 tarihinde girecekler.
Türkçe sınavının saat 09.00'da  Matematik sınavı saat 10.10'da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi sınavı 11.20'de başlayacak. 24 Kasım 2016 Perşembe günü ise, Fen ve Teknoloji dersi, T.C İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersi ve Yabancı Dil sınavı yapılacak.
Bu derslerin sınav saati ise şu şekilde; Fen ve Teknoloji sınavı 09.00'da, T.C İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük sınavı 10.10'da, Yabancı Dil sınavı 11.20'de yapılacak. TEOG 2'nci dönem sınavları ise 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak.
TEOG PUANLARI NASIL HESAPLANIR?
TEOG puanları hesaplanırken 6, 7 ve 8. sınıf ders notlarının yüzde 30'u, TEOG sınavlarının da yüzde 70'i alınır.
TEOG'DA HANGİ DERSLER DAHA ÖNEMLİ?
TEOG'da altı farklı dersten soru çıkıyor. Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce ve İnkılap tarihi olmak üzere her dersten öğrencilere 20'şer soru soruluyor. Türkçe, Matematik ve Din Kültürü sınavları 1. gün, diğer sınavlar da 2. gün uygulanıyor. 
1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katıldığı TEOG sınavlarında Türkçe, Matematik ile Fen ve Teknoloji derslerinin ağırlık katsayısı 4 iken diğer derslerin ağırlık katsayısı 2. Yani Türkçe, Matematik ve Fen bilgisi derslerinden yapılan 1 yanlış diğer derslerden yapılan 2 yanlışa bedel oluyor. Bu sebeple öğrencilerin özellikle bu derslerde hata yapmamaya daha fazla dikkat etmesi gerekiyor.
TEOG 1.DÖNEM SINAVI HAKKINDA GENEL BİLGİ
TEOG 1'inci dönem sınavları 23-24 Kasım'da, yurt içinde 970 merkezde, 16 bin 235 okulda, 93 bin 342 salonda, yurt dışında ise 7 ülkede, 14 merkezde, 21 okulda, 72 salonda yapılacak.
1 milyon 190 bin 826 öğrencinin katılacağı sınavlarda, yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde oturumlar, saat 09.00, 10.10 ve 11.20'de başlayacak. Teneffüs araları 30 dakika olacak. Sınav, tüm merkezlerde eş zamanlı yapılacak.
Öğrenciler, 23 Kasım Çarşamba günü yapılacak birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 24 Kasım Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek.
Her ders için, dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçıkları kullanılacak ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak.
Öğrenciler, bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihaz ve saat fonksiyonu dışında özellikleri bulunan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçlarıyla sınava alınmayacak. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, ihlal gerekçesiyle salondaki görevlilerce hazırlanan tutanakla geçersiz sayılacak. TEOG sınavına giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendirenler öğrenciler, 17-18 Aralık 2016 mazeret sınavlarına girebilecek. TEOG 2'nci dönem sınavları ise 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde yapılacak.
TEOG İÇİN GEREKLİ KAYNAKLARI ISKALAMAYIN
MEB Talim ve Terbiye Kurulu’nun internet sitesinden öğrencilerin sınavda sorumlu oldukları ünite, konu, edinim ve kazanımları gösteren “2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı Merkezi Sistem Ortak Sınavları” çizelgesini indirin. Çizelgelerden birinci TEOG’da her dersle ilgili ünite, konu ve kazanımları tekrar etmek üzere öğrencinizle birlikte bir tekrar programı yapın.
TEOG GEÇEN YILLARDA ÇIKAN SORULAR ÖNEMLİ
Çocuğunuzu desteklemek için günde bir deneme sınavı araştırın. MEB’in internet sitesinde yayınlanan soruları ve geçmiş yılların TEOG sorularının çıktısını alıp çözmesi için hazırlayın.
KAYIGIYI ANLIYORLAR
Siz söyleseniz de söylemeseniz de çocuklarınız duyduğunuz kaygıyı anlıyor. Yaşadığınız kaygının nedenini çocuğunuzla paylaşın. Onun beni ancak “Başarılı olursam beni sevecekler” diye düşünmesine neden olmayın.
AİLELERLE EMPATİ KURUN
Kendinizi çocuğunuzun yerine koyarak onun yaşadığı bir günü, bir haftayı ve gireceği sınav için yaptığı çalışmaları düşünürseniz, çocuğunuzun yaşadığı duyguları çok daha iyi anlarsınız. Böylece onunla daha etkili iletişim kurabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Post Top Ad

Paylaşın Başkaları Da Bilgilensin